איך מנקים מזגן מעובש, לכלוך ועוד?

המדריך המלא

איך מנקים מזגן מעובש

חברת pcln פרופסור לניקיון מתמחה בניקוי מזגנים

לניקוי עמוק למזגן – השאירו פרטים

למילה מזגן יש אסוציאציות חיוביות במיוחד. בימי הקיץ החמים והלחים כולנו חולמים על הרגע שבו נחזור הביתה, נפעיל את המזגן ונהנה מאוויר צונן והקלה מעומס החום. בנוסף המזגנים הקיימים כיום מתאפיינים בעיצוב מרשים, כך שגם מבחינה אסתטית הם משדרגים כל חלל.

 

מה שרוב בני האדם לא רואים הוא את מה שמתרחש בתוך המכשיר החשמלי המועיל. התנאים ששוררים בתוך מזגן, ובפרט השילוב בין חושך, לחות וחום, מייצרים סביבה אופטימלית לפטריות ולווירוסים. חיסול אותם מיקרו אורגניזמים מזיקים מחייב פעולה מדויקת, ולכן כדאי לדעת איך מנקים מזגן.

 

כדי לעזור לכם, הפרופסור לניקיון – חברה עם ניסיון של יותר מ-17 שנים בניקוי ספות, מזרונים, שטיחים, מזגנים ושירותים נוספים – הכינה עבורכם מדריך מפורט. מוזמנים להשתמש בו וליהנות גם מטמפרטורה נעימה וגם מאוויר נקי באמת.

 

איך מנקים מזגן באופן עצמאי – דגשים כלליים

ניקוי מזגן – כמו ניקוי מזרנים, שטיחים וכו' – אפשר לבצע בעזרת חברה מקצועית ואפשר גם לבד. פעולה עצמאית מחייבת השקעת זמן ותשומת לב, אבל אם תמלאו את כל ההנחיות שמופיעות במדריך, מובטחת לכם תוצאה טובה מאוד.

 

הדגש החשוב ביותר הוא לנקות את כל חלקי המזגן שעלולים להיות נגועים בעובש ובווירוסים, ולא להסתפק רק בפילטרים (שאותם חשוב מאוד לנקות גם כדי להבטיח פעולה יעילה של המזגן וטמפרטורה נעימה בלי לגרום למכשיר החשמלי להתאמץ יתר על המידה). הפעולה שכוללת את ניקוי כל החלקים נקראת ניקוי עמוק למזגן, והיא מחייבת גם התנהלות זהירה עם מקסימום תשומת לב לכל שלב – כדי לא לגרום נזק למערכות הרגישות.

 

ניקוי הפילטרים

הפעולה הראשונה בדרך למזגן נקי היא ניקוי הפילטרים. ניקוי יסודי באמת של המרכיב הזה במערכת מחייב את פירוק הפילטרים. לאחר מכן שוטפים אותם עם זרם מים חזק שיבטיח סילוק כל הלכלוכים שהצטברו בהם במהלך פעולת המזגן, וגם כשהוא לא פועל כמובן. לפני החזרת הפילטרים למקומם חובה לוודא שהם יבשים לגמרי – פילטרים רטובים או לחים עלולים לגרום להתפתחות עובש חדש.

 

פעולה זו משפרת כאמור את יעילות עבודת המזגן, מונעת זליגת ריחות רעים מתוך המכשיר אל החדר ומפחיתה במידה ניכרת את פליטת הגורמים המזהמים מתוך תעלות האוורור אל החלל. יחד עם זאת, כדי להבין איך מנקים עובש במזגן חשוב להבין שהוא עלול להימצא גם בחלקים פנימיים יותר של המערכת – וגם אותם חובה לנקות.

 

ניקוי תעלת הניקוז והיחידה הפנימית של המזגן

השלב הבא במדריך שמלמד אתכם איך מנקים מזגן מעובש ובכלל מתרכז בתעלות הניקוז וביחידה הפנימית. פעולה זו מחייבת זהירות רבה, והצעד הראשון הוא לוודא שהמזגן מנותק מהחשמל. אם מדובר על מזגן עילי, יש לפרק את כיסוי הפלסטיק שמייצר את המעטפת החיצונית. כמו כן יש לנתק את העינית ולכסות את כל הרכיבים החשמליים – מדובר ברכיבים רגישים וחשוב להגן עליהם שלא ייפגעו.

 

בשלב זה ניתן להתיז חומרי ניקוי אל מאחורי הפילטר וכמו כן על הסוללה. אפשר להשתמש בסבון נוזלי רגיל ויש גם קצף שהייעוד שלו הוא ניקוי מזגנים.

 

פעולה נוספת מומלצת היא פירוק תעלת הניקוז והתזת סבון נוזלי באזור זה. כמו כן חשוב מאוד להתיז קצף ניקוי על כל הלכלוכים שצמודים לרכיבי המזגן השונים ושיש גישה אליהם. הקצף מצליח להסיר גם את הלכלוכים העיקשים ביותר שצמודים לחלקי המזגן כבר זמן רב.

 

לאחר מכן יש לשטוף את הסבון מהמאייד ומהסוללה של המזגן כלפי חוץ. לפני שמחזירים את הפילטרים והכיסוי, ולפני שחוזרים ליהנות מהמזגן, חשוב לייבש אותו באופן יסודי כדי שלא יתפתח עובש.

 

איך מנקים מזגן מעובש ומוודאים שהוא נקי באמת?

הכלל החשוב ביותר במדריך שמלמד איך מנקים מזגן גם באמצעים ביתיים הוא היסודיות. אם לא תפרקו את כל חלקי הפלסטיק, יישארו אזורים רבים לא באמת נקיים, ולכן אתם עדיין עלולים לסבול מווירוסים שונים ומההשפעות השליליות של העובש. ככל שהניקיון יסודי יותר, כך המזגן יישאר נקי באמת לפרק זמן ארוך יותר ותוכלו לנשום אוויר נקי כשאתם מקררים (או מחממים) את הסלון והחדרים.

 

עוד כלל שחובה לזכור הוא שימוש בחומרי ניקוי מתאימים. אם תרצו להשתמש בחומרים ביתיים פשוטים תוכלו להתיז פנימה חומץ 5% – מוצר שיש בכל מטבח כמעט. חומץ הוא חומר חיטוי אפקטיבי למדי, ובפרט הוא מנטרל עובשים. הבעיה במקרה כזה עלולה להיות ריח עז של חומץ כשמפעילים את המזגן, וכדי לנטרל אותו יש לרסס מים. אפשרות נוספת היא מי חמצן 3%.

 

מה אסור לעשות שמנקים לבד מזגן?

המדריך שמלמד אתכם איך מנקים עובש במזגן, ואיך באופן כללי לוודא שהמזגן נקי באמת, כולל גם מספר איסורים שחובה לקחת בחשבון כדי לא לגרום נזק.

 

ראשית, יש להימנע משימוש בשואב אבק כדי לנקות מזגנים. הפעולה של השואב לא באמת מעלימה את הלכלוכים אלא רק מפיצה את אותם גורמים מזהמים בחדרים השונים.

 

שנית, יש להימנע משימוש באקונומיקה, מסירי שומנים וחומרי ניקוי חומציים כגון מסיר חלודה או חומצת מלח. הסיבה העיקרית לאיסור זה היא ששאריות של חומרים אלה אשר יישארו במזגן עלולות להיפלט לחלל החדר לאחר הפעלת המכשיר – ולהגיע אל דרכי הנשימה של בני הבית.

 

כמו כן יש להימנע משימוש באלכוהול לניקוי מזגנים. פירוק הכיסויים והפילטרים חייב להיעשות בעדינות. הפעלת כוח מיותרת ועלולה לגרום לשבר בחלק כזה או אחר, ולצורך בתיקון יקר.

 

בנוסף חובה כאמור לוודא שכל החלקים יבשים לגמרי לפני החזרתם למקומם והפעלת המזגן. רטיבות ואפילו לחות קלה הן מצע להתפתחות של עובש מסוכן.

 

אם אתם לא מרגישים בטוחים לגמרי, גם כשאתם כבר יודעים איך מנקים מזגן, תוכלו תמיד להיעזר בחברה מקצועית. במקרה כזה, צוותי החברה מגיעים עם ציוד מקצועי וכמובן חומרי ניקוי אפקטיביים ובטוחים. הניסיון שהצטבר אצל הפרופסור לניקיון מבטיח עבודה מהירה ויעילה, מזגן שאין בו שום מיקרו אורגניזמים בעייתיים ושקט נפשי אמיתי. ניתן לשלב עם ניקוי המזגנים גם ניקוי ספות וכך ליהנות מבית מרהיב ובריא.

 

למה חשוב להקפיד על ניקיון המזגן?

מזגן הוא אחד המכשירים החשמליים הנפוצים ביותר, וגם החשובים ביותר. במדינה חמה כמו ישראל, וכשלפי כל התחזיות מזג האוויר רק יהפוך לקשה יותר ויותר, עם עוד ועוד ימים לוהטים במיוחד, יש צורך משמעותי ביכולת לשמור על טמפרטורה נעימה בחדרים השונים בבית. למעשה בחלק גדול מהדירות ישנו מזגן אחד בסלון ובנוסף מזגנים בחדרים השונים, או לחילופין מערכת מיזוג מרכזית עם שלוחות בחללים השונים, כך שהנוכחות של מכשיר חשמלי זה מורגשת מאוד.

 

בתוך המזגנים מסתתרים כאמור וירוסים רבים, וכמו כן ישנו עובש שמורכב מהפטריות שמצאו לעצמן בית חם בחלל החשוך והלח. כל הפעלה של כל אחד מהמזגנים משגרת אל החלל של החדר את אותם וירוסים וגם נבגים של עובש – ואלה עלולים לגרום למחלות שונות.

 

חשוב להדגיש שברוב המקרים האדם שחש ברע לא יקשר את החולשה או את קשיי הנשימה למזגן. בחלק מהמקרים התוצאה של מזגן לא נקי היא לא רק תגובה אלרגית או חולשה, אלא מחלה של ממש – עובש עלול לגרום למחלות שונות של דרכי הנשימה, ולמעשה הוא נחשב לאחד הזיהומים המסוכנים ביותר, גם כשהוא בולט לעין (למשל כתם עובש על קיר עקב רטיבות שלא טופלה), וגם כשהוא מסתתר בתוך המזגן – ולכן חשוב מאוד ללמוד איך מנקים מזגן מעובש.

 

החלטתם להיעזר בחברה מקצועית? מדוע לבחור בנו?

ל"פרופסור לניקיון" ניסיון של יותר מ-17 שנים. הניסיון המגוון – בהסרת כתמים מספות, שטיפת שטיחים, ניקוי מזרנים, מזגנים, חידוש ריפודי רכב ועוד – מתורגם לעבודה מקצועית אצל כל לקוח ובכל שירות מבוקש. בנוסף אנחנו משתמשים בחומרי ניקוי איכותיים שקיבלו את כל האישורים הנדרשים, מקפידים על שירות בסטנדרטים גבוהים – וגובים מחירים נמוכים ומשתלמים במיוחד.

איך מנקים מזגן - שאלות נפוצות ותשובות

בהתאם לתדירות ההפעלה שלו. את הפילטרים כדאי לשטוף היטב לפחות פעם בחודש ואפילו פעמיים באזורים שיש בהם אבק רב וזיהום אוויר משמעותי, ואת החלקים הפנימיים של המזגן רצוי לנקות בתדירות של אחת ל-3 חודשים.

לא. חשוב לזכור שחומרי הניקוי שמשמשים לניקוי המזגן נשארים בתוכו ולאחר מכן נפלטים לחלל החדר כשמפעילים את המערכת – ואף אחד לא רוצה לנשום אדי אקונומיקה, גם אם מועטים.

ניקוי מזגן באמצעות שואב אבק הוא לא פעולה יעילה, ולכן אין טעם לבצע אותה. מומלץ להתנהל לפי להנחיות המפורטות במדריך, או להזמין שירות מקצועי.

מקסימום ניקיון באפס מאמץ מצדכם, ובעיקר ודאות מוחלת שלא יישארו בתוך המזגן וירוסים ועובשים מסוכנים.

איך אפשר לעזור לך?

בכל שאלה שיש לכם תכלו לקבל ייעוץ מקצועי, פגישת הדגמה או הצעת מחיר ללא שום התחייבות מצדכם.

 

השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם אפשרי…

תוכן עניינים

ניקוי עמוק למזגן

מעוניינים בניקוי עמוק למזגן ברמה הכי מקצועית בשוק? השאירו פרטים עכשיו…

יצירת קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם אפשרי לתאם לכם הדגמה חינם

כתבות נוספות בתחום

ניקיון לפסח

באמצעות חברת פרופסור לניקיון תוכלו ליהנות משירות ניקוי חלונות, פוליש לרצפה וניקיון בתים יסודי המתבצע באמצעות צוותי הניקיון המומלצים ביותר בישראל.

קרא עוד »

לקוחות מספרים

תמיד חשוב לנו לדעת מה הלקוחות חושבים עלינו על מנת שתמיד נוכל להתייעל וללתת ללקוחות שלנו את השירות הטוב ביותר  

Dovik Alscheh
Dovik Alscheh
2021-03-02
היום הגיע אליי נדב ונתן עבודה מעל ומעבר על ריפודי רכב עם לכלוך שמן עקשן, עבד במקצוענות ונחישות להסיר את המפגע, מומלץ ++
Betzalel Vogel
Betzalel Vogel
2021-02-25
מקצועי ביותר! יחד עם שירות מדהים של נדב! כיף שיש אופציה כזו!
עינת מקובסקי
עינת מקובסקי
2020-11-19
נקלענו לסיטואציה מאוד לא נעימה בה הוצפה כל קומת המרתף שלנו בביוב ובצואה בגובה של כ 10 ס״מ. זה היה בערב כשלמחרת היה אמור אבינו להגיע הביתה לאחר אשפוז ממושך בבית חולים. נדב, בנדיבותו הרבה הציע להגיע ולעשות את עבודת הניקיון במהלך הלילה כדי שבבוקר הבית יהיה מוכן לקבלתו של אבי. נדב עבד מעשר בלילה ועד לפנות בוקר ועשה עבודה מצויינת! התשלום שנדב גבה היה הוגן ביותר וזאת למרות שהעבודה נעשתה בשעות הלילה!!! הכל נעשה בנועם, באדיבות וביעילות!. אנחנו ממליצים מאוד על השרות של פרופסור לניקיון !!! יצא צדיק!!!
Yuval Kupitz
Yuval Kupitz
2020-11-19
מדהימים! ממליץ בחום מכל הלב! לאחר הצפה ענקית של ביוב בביתנו, נדב ואיש צוותו הגיעו לביתינו למרות שעת הלילה המאוחרת, ובקור רוח ונעימות עשו עבודה מצויינת ואיכותית עם ציוד מעולה. המקצועיות הגבוהה שלהם, הרצון לעזור, החביבות והמחיר ההוגן, עושים את חברת "פרופסור לניקיון" הבחירה הראשונה שלי, ושל כל מי שנזקק לשירותים בתחום.
Ksenia Kozodoi
Ksenia Kozodoi
2020-11-19
Ami Ben Sira
Ami Ben Sira
2020-11-19
היי ניקוי שטיחים ברמה הגבוהה ביותר לוקחים מהבית ומחזירים כיף לעבוד איתם .
הדס איש שלום
הדס איש שלום
2020-06-25
שירות מצוין , אדיב ומקצועי . ישראל עשה עבודה מדהימה על הספות , כולל המזרון של המיטה נפתחת , ועל כיסאות האוכל . כשהערתי שנשארה תחושה של חומר על הריפוד - הגיע שוב וחזר על העבודה ביסודיות , במאור פנים וללא עלות נוספת . אחריות ואמינות במחיר הוגן . תודה רבה !
Hannah Mezan
Hannah Mezan
2020-06-17
ישראל ונדב מאוד נחמדים ומקצועים ועשו לנו עבודה קשה בצורה מדהימה! היו לנו בעיות עם יונים במרפסת שירות ובאמבטיה (היו באים למרפסת שירות שלנו כל הזמן, ונכנסו כמה פעמים לבית מהחלון של האמבטיה). ישראל ונדב ניקו את המרפסת והשאירו אותה כמו חדשה, והתקינו רשת נגד יונים במרפסת ובחלון של האמבטיה. תודה רבה על השירות, אנחנו ממליצים בחום!
Yana Schwartz
Yana Schwartz
2020-03-09
שרות מהיר ומקצועי, הגיע בחור אדיב בשם ישראל, לנקות כורסת טלוויזיה לבנה שהייתה מלאה בכתמים, ישראל הצליח להוציא את כלללל הכתמים והכורסא כמו חדשה, ההיענות הייתה מהיום למחר מה שמאד שימח, כיף לקבל שרות כזה, מומלץ בחום.
Katerina Ray
Katerina Ray
2020-02-26