טיפים לניקיון כלים סניטרים ומדיח כלים

איך מבריקים את האמבטיה מבלי לשרוט אותה, באילו חומרים כדאי להשתמש לניקוי הכלים השונים, וכיצד מתחזקים היטב את מדיח הכלים? מדריך לחג

ניקיון פסח טיפים ניקיון פסח טיפים – הכל על ניקיון לקראת פסח -חופש חג החירות – חברת פרופסור לניקיון

איך מנקים כלים סניטרים?


מלאכת ניקיונות הפסח לא פוסחת על חדר האמבט והכלים הסניטריים שבו. מהו ניקוי יעיל? כיצד נזהרים מחומרי ניקוי מסוכנים? רגע לפני החג, פרופסור לניקיון בשיתוף עם רשת הום-דיל- חנות לעיצוב הבית ממיטב הטרנדים העכשווים המתמחה בכלים סניטרים, מסבירים כיצד לתחזק ולנקות כדי לשמור תפקודם מפסח ועד לראש השנה הבא, ובכלל.

ֵ

טיפ# 1- 

חל איסור על שימוש בחומרי ניקוי בעלי חומציות גבוהה. כלל זה מתאים לכלל הכלים הסניטריים, בין אם הם עשויים חרס ומצופים בגלזורה ובין אם מדובר באמבטיות בציפוי צבע אמיל,אקרילי, פח או ברזל י. חומרים אגרסיביים בעלי חומציות גבוהה אוכלים את המשטח ועם עזמן גרמים לחספוס ומראה חסר ברק.

ניקוי אסלות – 

את מושבי האסלות אשר עשויים לרוב מפלסטיק קשיח מומלץ לנקות עם מגבוני ניקוי יעודים לשירותים, או חומר ריסוס משמיד חיידקים.

שימו לב! מרבית מנקי האסלות למינהם מכילים ממיסים לכלוך חריפים ביותר לכן לא מומלץ לנקות את מכסה האסלה אם אותו חומר שמנקים איתו את האסלה.

אמבטיות מומלץ לנקות בחומרים קרמיים, המיועדים לניקוי אמבטיות שאינם מכילים חול וכך לא יגרמו נזקים כדוגמת שריטות על האמייל. לאמבטיות אקריליות קיימים בשוק חומרי ניקוי מיוחדים. כמו כן, יש לנקות עם מטלית רכה ולחה, כדוגמת מטלית אבק, וזאת על מנת שסיבי ספוגי ניקוי כמו סקוטשברייט, לא יגרמו לנזקים ושריטות.

– לעיתים אנו נוטים לתלות על האסלה סבון שצובע את המים בכחול. יש להיזהר שהצבע הכחול, שהינו חזק מאוד, לא ייספג במושב העשוי מפלסטיק שכן אינו ניתן להסרה ולכן עדיף לרכוש סבונים אחרים המוצעים בשוק.

– את האבנית המצטברת על הכלים הסניטריים ניתן להסיר באופן שוטף, עפ"י הוראות היצרן, באמצעות חומרים המיועדים ספציפית להסרת אבנית מכלים סניטריים. יש לשים לב כי לא מדובר באותם חומרי הסרת אבנית ממוצרים שונים כגון קומקומים הקיימים בשוק, אלא באלו שכאמור מיועדים אך ורק למטרה זו.

 

– לגומיות המורכבות בתוך המנגנונים של האסלות, ישנה נטייה במהלך השנים להתבלות, דבר הגורם ליצירת נזילה בתוך האסלה. במידה ואותה נזילה אינה מטופלת באופן מידי, נוצר "פס צהוב" שאחר כך יהיה קשה יותר להסירו, ובנוסף כרוך בהוצאות בלתי מבוטלות. לכן, יש לשים לב לנזילות בתוך האסלה ולא להזניחן.

 

ניקיון כלים סניטרים במטבח לרגל חג הפסח

 

 

 

איך מבריקים את האמבטיה מבלי לשרוט אותה

, באילו חומרים כדאי להשתמש לניקוי הכלים השונים, וכיצד מתחזקים היטב את מדיח הכלים?
מדריך לחג פסח טיפים ושיטות ניקיון  – הכל על ניקיון לקראת פסח -חופש חג החירות – חברת פרופסור לניקיון

 

איך מנקים כלים סניטרים?

 

מלאכת ניקיונות הפסח לא פוסחת על חדר האמבט והכלים הסניטריים שבו. מהו ניקוי יעיל? כיצד נזהרים מחומרי ניקוי מסוכנים? רגע לפני החג, פרופסור לניקיון בשיתוף עם רשת הום-דיל- חנות לעיצוב הבית ממיטב הטרנדים העכשוויים המתמחה בכלים סניטרים, מסבירים כיצד לתחזק ולנקות כדי לשמור תפקודם מפסח לראש השנה הבא, ובכלל.

ֵ

איך לשמור על מדיח הכלים שלכם?


נדב אבוחצירה, הפרופסור לניקיון, מייעץ ונותן לכם טיפים לניקיונות הפסח ,שיעזרו לכם לשמור על מדיח הכלים שלכם נקי ותקין.

בתקופת החגים מדיח הכלים עובד שעות נוספות על מנת לספק כלים נקיים ומבריקים לכל ארוחה ולכל אורח, אך אל תשכחו שגם המדיח עצמו צריך תחזוקה וניקיון מידי פעם. פסח הוא הזדמנות מצוינת לעשות זאת, אז הנה מספר טיפים לשמירה על המדיח שלכם:

–לא להעמיס על מדיח הכלים, מומלץ להסיר ככל הניתן שאריות מזון, לפני שמכניסים למדיח.

על מנת למנוע סתימה, יש להסיר מדבקות ותוויות נייר כשמכניסים צנצנות וקופסאות למדיח.

–חסכו בסבון, אין צורך לשטוח עם סבון כלים לפני הכנסתם למדיח .

– מניעת ריחות רעים ,ישנן תכשירים למניעת ריחות רעים במדיח הכלים, לעיטים עומס השאריות המזון עלול לגרום לריחות לא נעימים.

– הקפידו לא לדחוס את הכלים כדי לאפשר להם להשתתף ולהתנקות ביסודיות.

– בטיחות, ושמירה על המדיח, הקפידו לסדר סכינים חדים כמו עם הידית כלפי מעלה, כדי שלא תפצעו, ושלא ייגרם נזק לגומי שאוטם את הדלת.

– ודאו שאינכם חוסמים את זרועות ההתזה עם כלים גבוהים או בולטים מידי.

– לא מספיק לנקות את המדיח משאריות לכלוך ושומן. האבנית היא משקע מסוכן שעלול לקצר את חיי מדיח הכלים ולהפחית את יעילות יחידת ריכוך המים של המדיח.

– הדרך הטובה ביותר להגן על המדיח מהצטברות האבנית היא באמצעות מלח גס וחומץ סינטתי, יש למלאו בנדיבות במלח גס, ולהוסיף כוס חומץ , ניתן למלאו במלח בשנית לאחר התמוססות המלחים. יש לבצע פעולה זו הכל פעם נורית ההתראה על מחסור במלח נדלקת.

המלח יסייע גם למנוע היווצרות כתמים וסימנים של טיפות מים, ימיס שומנים ובנוסף אף יחטא וישמיד חיידקים , ואילו החומץ יסיע בהסרת האבנית.

שימו לב כי מדיח הכלים, על פניו נראה נקי אך עם הזמן, משימוש לשימוש , שומן ואבנית מצטברים בחלקים הנסתרים אשר לא ניתן להגיע אליהם לרבות סננים, פילטרים, צינורות המים, המזלפים ויציאות המים שלהם .

ניקיון המדיח כלים

 

חשיבות הניקיון של מדיח הכלים  באופן קבוע הכרחית לתחזוקתו התקינה למש שנים רבות,  לא רוצים לעבוד קשה, רכושו טבליות למדיח מכילות  חומרי הברקה אשר יעניקו לכם כלים מצוחצחים.

 

שימו לב כי מדיח הכלים, על פניו נראה נקי אך עם הזמן, משימוש לשימוש , שומן ואבנית מצטברים בחלקים הנסתרים אשר לא ניתן להגיע אליהם לרבות סננים, פילטרים, צינורות המים, המזלפים ויציאות המים שלהם .

נקו את המדיח לא רק בפסח


הקפידו לנקות באון קבוע (לפחות אחת לכמה שבעות) של מדיח הכלים, למי שרוצה חיים עוד יותר קלים, יוכל לרכוש טבליות ניקוי והסרת אבנית המיועדות להסיר את כל האבנית והשומן, בדרך כלל תכשיר זה מכיל גם חומרי פוליש אשר יעניקו לכם כלים נקיים ומבריקים יותר.

המדריך המלא איך לנקות כלים סניטרים
Call Now Buttonלחצן חיוג מהיר
צריך עזרה? שלח הודעה או חייג עכשיו.
WhatsApp
היי, צריך ייעוץ? כתוב הודעה או חייג עכשיו.