איך לנקות פיפי ממזרון?

איך לנקות פיפי ממזרון
שיתוף
שיתוף
votes/52 - בין 5 חברות הניקיון המומלצות בישראל

איך לנקות פיפי ממזרון? קבלו את כל השיטות, הטיפים וההמלצות הכי מקצועיות

ההקדמה

אדם בוגר ישן בממוצע 6 עד 8 שעות בלילה, ולפחות בחלק מהימים שוכב על המזרן פרקי זמן נוספים גם במהלך היום. גם ילדים ותינוקות נמצאים במיטה שעות רבות, ולכן ברור לחלוטין למה חשוב כל כך לוודא שהמזרן נקי באמת. כתם שתן הוא תופעה שכיחה למדי. לפעמים הוא נוצר בגלל חיית מחמד שעדיין לא מבינה שהמיטה היא לא המקום המתאים לעשיית צרכים, במקרים אחרים תיתכן בריחת שתן לפעוט שנגמל מחיתולים ולפעמים גם ילדים גדולים יותר סובלים מהרטבת לילה.

למעשה, גם אצל מבוגרים התופעה מתרחשת לעיתים – כך שכדאי לדעת איך לנקות פיפי ממזרון. כחלק מהמחויבות למצוינות ולשירות מועיל, פרופסור לניקיון הכין עבורכם מדריך מפורט בנושא. מוזמנים להיעזר בו, לשמור על המזרן נקי באמת ולשכב עליו בראש שקט.

ניקוי מזרון משתן – חשיבות המהירות

ההמלצה הראשונה שלנו לגבי ניקוי מזרן מפיפי היא לפעול במהירות. אם תנקו את המזרון מיד כשנוצר כתם השתן, הסיכוי להעלים אותו גבוה במיוחד. כמובן שאם גיליתם רק בבוקר שהמיטה של הילד רטובה, או שחזרתם הביתה מיום עבודה ומצאתם כתם על המזרן אחרי שהכלב עשה שם פיפי, עדיין כדאי להגיב מיד גם אם חלפו מספר שעות.

הסיבה לכך היא שהמתנה ממושכת מדי גורמת לחומרים שמרכיבים את השתן לחלחל אל תוך המזרן ולהיספג בתוכו, ובמקרה כזה קשה יותר לנקות אותו (אם כי עדיין אפשרי, ובמיוחד עם ציוד מקצועי).

ניקוי כתם שתן ממזרן – חשיבות הייבוש

עוד המלצה שחשוב לזכור לפני שמתחילים לנקות את המזרן מכתם הפיפי היא שחובה לייבש היטב את המזרן אחרי שמנקים אותו. אם תצליחו לנקות את כתם השתן אבל תישאר רטיבות אחרת, של מים "בלבד", התוצאה עלולה להיות כתם עובש – ועובש הוא מפגע תברואתי חמור (מפני שעובש הוא למעשה פטריות שמפיצות נבגים. הנבגים חודרים אל דרכי הנשימה של בני אדם ומגדילים את הסיכון לחלות במחלות שונות).

דרך אחת לייבש מזרן אחרי ניקוי שתן היא באמצעות הנחתו במקום חשוף לשמש ישירה עד שכל הרטיבות נעלמת. אם אין מקום כזה, או שמדובר ביום מעונן, אפשר לכוון מאוורר אל המקום הרטוב ולגרום לכל המים להתאדות.

איך מנקים שתן ממזרון עם מלח ולימון?

שתן מורכב מאוראה (תרכובת אורגנית שכוללת פחמן, חנקן, חמצן ומימן), נתרן כלורי וקריאטינין. בזכות עובדה זו, כל עוד הכתם טרי, אין צורך בכימיקלים אגרסיביים או באקונומיקה (שמן הסתם מאוד לא כדאי להשתמש בה בפריט שעליו ישן אדם) – ולמעשה במקרים רבים ניקוי כתמי שתן ממזרון אפשרי עם מלח ולימון, שני חומרים שיש בכל בית כמעט.

דרך הפעולה: מכינים קערה ובה מיץ מלימון אחד או שניים. כמות הנוזל היא בהתאם לגודל הכתם. אם הכתם קטן אפשר להסתפק בלימון אחד, ואם נדרשת כמות גדולה יותר של חומר הניקוי הטבעי רצוי לסחוט שני לימונים. מוסיפים כף אחת של מלח ומערבבים היטב. שופכים בעדינות את רוב התערובת על האזור המוכתם של המזרון, ומשאירים חלק קטן ממנה בקערה. דואגים לפזר היטב את הנוזלים כדי שלא יתרכזו בנקודה אחת. ממתינים 10-15 דקות, ולאחר מכן טובלים מברשת רכה בתערובת שנשארה בקערה (כלומר במיץ הלימון עם המלח). עוברים עם המברשת על האזור עם הפיפי, ומברישים בעדינות את הכתם.

לסיום הניקוי סופגים את הנוזלים עם מגבת רכה (בעדינות ובלי להפעיל לחץ כדי לא לדחוף נוזלים אל עומק המזרון), וכאמור מוודאים שהמזרן מתייבש לגמרי. אם נשארות שאריות של שתן, חוזרים על כל השלבים פעם נוספת.

איך לנקות פיפי ממזרון אם הכתם כבר התייבש?

כאמור ניקוי מזרון משתן חייב להתבצע מהר ככל האפשר (אגב, העצה הזו תקפה גם במקרה של ניקוי ספות בדרום, במרכז או בצפון, מכל כתם שהוא). אם גיליתם את הכתם לאחר שכבר חלפו מספר שעות, והוא התייבש, עדיין תוכלו לנסות להעלים אותו – בשתי דרכים אפשריות:

א. מי חמצן – בשלב ראשון ממיסים כף סודה לשתייה בחצי כוס מי חמצן 3%. לוקחים מטלית רכה, טובלים בתערובת ועוברים איתה על הכתם בטפיחות עדינות. חשוב להיזהר מלהרטיב את המזרון יתר על המידה. כשהמזרון מתייבש, מכסים את האזור המוכתם עם קצף שאותו מייצרים באמצעות ערבוב 2 כפות אבקת כביסה עם מים בטמפרטורת החדר. מחכים 20-30 דקות, ולאחר מכן מסירים את הקצף שעוד נשאר על המזרן. השלב האחרון הוא מעבר עם מטלית רכה נקייה שטבולה במי חמצן על שאריות הכתם (ולבסוף כמובן ייבוש מלא של המזרון).

ב. חומץ – יוצרים תערובת של חומץ טבעי ומים חמימים ביחס של 1 ל-1. אפשר להוסיף לתערובת גם כף אבקת כביסה או נוזל לניקוי כלים. לוקחים מברשת רכה, טובלים בתערובת ומשפשפים איתה, בעדינות, את הכתם. לאחר מכן מייבשים את המזרון. אם נשארו שאריות של שתן, חוזרים על הפעולה.

איך מנקים שתן ממזרון בלי שיישאר בו ריח?

כתם שתן מייצר אצל רוב בני האדם אסוציאציות לא נעימות, אבל כדאי לדעת שאין בו חיידקים מזיקים והוא לא מהווה סכנה. מצד שני, במקרים רבים הוא מפיץ ריח לא נעים ומן הסתם לא כיף לישון על מזרון שיש לו ריח של פיפי. כל השיטות הנ"ל של ניקוי שתן ממזרון מסירות את הכתם אבל לא מעלימות את הריח, ולכן נדרשת עוד פעולה.

נטרול ריח שתן ממזרון (וגם מספה או שטיח) אפשרי בעזרת סודה לשתייה או אבקת בורקס (Borax). בורקס הוא מלח נתרן של חומצה בורית, ובגלל שמדובר בחומר רעיל השימוש בו חייב להתבצע בזהירות. במיוחד חשוב להרחיק מהמקום ילדים וחיות מחמד. דרך הפעולה דומה: מפזרים את הסודה לשתייה או את הבורקס במקום שבו היה הפיפי, מקרצפים את המזרון, מחכים כמה דקות ואז שואבים את האבקה (וכמובן מוודאים שלא נשאר אף גרגר).

אופציה נוספת לחיטוי אחרי ניקוי מזרון מפיפי היא באמצעות אלכוהול רפואי. אחרי שמספיגים את האזור הבעייתי באלכוהול ונותנים לו לעבוד, יש לייבש היטב את המזרון.

ניקוי מקצועי של שתן וכתמים אחרים

אחרי שלמדתם איך מנקים פיפי מהמיטה ויישמתם את השיטות הנ"ל, סביר להניח שהכתם ייעלם – ובמיוחד אם הקפדתם על פעולה מהירה. יחד עם זאת יש מצבים שבהם בכל זאת נשארות שאריות של שתן. בנוסף, כל מזרן צובר לכלוכים שונים עם השנים, ולכן הפיפי הוא גם הזדמנות מצוינת להעניק לו טיפול מקצועי.

ניקוי מזרנים מקצועי מצליח באופן טבעי להעלים כל כתם, כולל כאלה שכבר נראים כמו חלק בלתי נפרד מהמזרן. בזכות השילוב בין ציוד מתקדם, חומרי ניקוי מקצועיים וניסיון, אפשר לנקות מזרנים מכתמי שתן, שמן, דם, קפה, יין, עובש ועוד ועוד. באופן דומה גם ניקוי כתמי צואה ממזרנים ומפריטים אחרים הופך למשימה פשוטה שמושלמת בזמן קצר יחסית.

עוד יתרון של הניקיון המקצועי הוא שמדובר בחיטוי יסודי של המזרן – כך שתוכלו לישון בלי להיחשף לחיידקים ומזיקים אחרים, ובהם למשל קרדית אבק הבית.

ניקוי מהיר ויעיל בבית הלקוח

ניקוי מזרן משתן בעזרת אנשי המקצוע המנוסים של פרופסור לניקיון מתבצע אצלכם בבית. אנחנו מתנהלים ביעילות רבה ולכן זמינים מאוד, ואם תרצו תוכלו לנצל את הגעת הצוות המיומן שלנו לטובת פעולות מועילות נוספות – למשל ניקוי ריפודי רכב מכל הלכלוכים שדבקו בהם וחדרו אליהם, ניקוי כורסאות ועוד.

טיפים לשמירה על מזרון אחרי הניקוי

אחרי שמבינים איך מנקים פיפי ממזרון, לבד או עם מומחים בתחום, כדאי לדעת גם איך שומרים על המזרן נקי.

הטיפ הראשון הוא להשתמש במגן מזרון. כדאי לדעת שגם אם מקפידים לא לאכול ולשתות במיטה, עדיין המזרון צובר לכלוכים – בגלל שגוף האדם משיל באופן טבעי תאי עור מתים וישנה גם הזעה.

הטיפ השני הוא להעמיד אחת לשבועיים את המזרון במקום חשוף לשמש – מפני שקרני השמש הן אמצעי חיטוי אפקטיבי. כדאי לנצל את ההזדמנות ולהפוך את המזרון (ראש ורגליים) וכך להבטיח פיזור עומס אחיד.

הטיפ השלישי הוא לבצע ניקוי מקצועי של מזרנים אחת לשנה.  בלוג פרופסור לניקיון כולל מידע רלוונטי נוסף לגבי ניקוי פריטים שונים שיש בכל בית – ניקוי ספות בצפון, שטיחים, מזגנים ועוד ועוד.

שירות בסטנדרטים גבוהים במיוחד

בתור חברת ניסיון ותיקה עם ניסיון של יותר מ-17 שנים, אנחנו יודעים איך לנקות שתן ממזרון, איך להעלים כל כתם מספות עור, איך לנקות ספות בד, איך לנטרל ריחות רעים ממזגן וגם איך לחסל את כל החיידקים, הווירוסים והפטריות שמסתתרים בתוך מערכת המיזוג. תחום מומחיות נוסף הוא ניקוי שטיחים ישנים, כולל כאלה שיוצרו בעבודת יד ולכן הם עדינים במיוחד.

כל השירותים ניתנים על-ידינו תוך הקפדה על סטנדרטים גבוהים – שבאים לידי ביטוי בהגעה בדיוק בזמן שביקשתם, בעבודה יעילה תוך שמירה על השקט והסדר בבית, באדיבות ובמענה סבלני לכל שאלה.

תשובות לשאלות נפוצות

איפה אפשר לרכוש אבקת בורקס?

בחנויות שונות שמציעות מוצרים לבית, וגם בחנויות אינטרנטיות רבות. המחיר של מוצר זה נמוך למדי, וכדאי באופן כללי להצטייד בו.

כמה זמן נמשך ניקוי מזרון מקצועי?

בדרך כלל כ-30 דקות עד שעה. לאחר מכן נדרשת המתנה של מספר שעות עד שהמזרן מתייבש לפני שאפשר להשתמש בו.

האם אפשר להזמין שירות ניקוי מזרון מפיפי מהיום להיום?

ברוב המקרים נוכל להגיע אליכם תוך מספר שעות ולספק שירות מקצועי.

באיזו תדירות כדאי לשאוב אבק מהמזרן?

לפחות פעם בשבוע. מומלץ להשתמש בראש ייעודי למזרנים.

ניקוי מזרונים בדגש על נטרול ריחות וכתמים קשים

כשזה מגיע לשירות ניקוי מזרונים חברת פרופסור לניקיון תבצע את המשימה ברמה המקצועית (וגם המשתלמת) ביותר, זה לא רק הניסיון של למעלה מ20 שנה בתחום, הציוד החדיש והמתקדם בענף. אנחנו כל יום קמים בבוקר ומרגישים כאילו התחלנו לעבוד אתמול, יש לנו התלהבות מכל פרויקט כאילו הוא הראשון או אחרון שניקח, והכי חשוב זה החיוך והסיפוק של הלקוחות בסוף כל עבודה של  ניקוי מזרונים.

אבל זה לא הכל…

קבלו עוד סיבות למה לבחור בנו?

  • כי פרופסור לניקיון היא חברה עם ניסיון ומעל ל250 ביקורות בבמוצע מושלם באיזי, מידרג וגוגל עסקים
  • כי אנחנו מבצעים כל פעולה כמו למשל ניקוי ספות במרכז או ניקוי שטיחים בצפון עם ציוד משוכלל
  • כי אנחנו מקפידים להשתמש בחומרי ניקוי איכותיים וללא כימיקלים מזיקים,
  • כי רמת השירות שלנו גבוהה מאוד וגם כי המחירים שלנו נוחים.

להזמנת הדגמה של ניקוי מזרן בבית הלקוח בחינם וללא שום התחייבות חייגו עכשיו –073-3744732

ניקוי ריפודים

ניקוי ספות בד

ניקוי ספות בד בבית הלקוח

ניקוי מושבי רכב עמוק

ניקוי ריפודי רכב

שירותי VIP בבית או במשרד

ניקוי מזרנים

ניקוי מזרונים

הסרת ריחות, חיטוי וטיפול בקרדית אבק

ניקוי שטיחים מפעל

ניקוי שטיחים מקצועי

בבית או במפעל ייחודי לשטיחים בעבודת יד

ניקוי ספות הזרקה וינקיה

ניקוי ריפודים עמוק

הסרת כתמים בהזרקה ויניקה /לחץ קיטור

ניקוי ספות עור

ניקוי ספות עור

חידוש מראה הספות וטיפול ולשמירה…

עוד שירותי ניקוי ניקיון מקצועיים

מחפש ניקוי ספות מקצועי או עשה זאת בעצמך?
אפשר גם לבד!
 ב-2023 מעל 150 אלף אנשים קראו את מדריכי הניקיון הבאים: 

חיפוש

ללמוד ביעילות איך לנקות פיפי ממזרון? או על כל נושא

לקוחות מספרים וממליצים על הפרופסור לניקיון

תמיד חשוב לנו לדעת מה הלקוחות חושבים עלינו על מנת שתמיד נוכל להתייעל וללתת ללקוחות שלנו את השירות הטוב ביותר  

Guy David
Guy David
הייתי צריך להתמודד עם כתם קיא על המיטה, מהשמיכה עבר לסדין ואז למזרון. כיבסתי ועבד אבל לא היה לי מושג מה לעשות עם המזרון. מיד פניתי לפרופסור לניקיון וקיבלתי את השירות הכי טוב שיש! ניקוי מושלם, שירות אדיב מחיר מצוין וכל זה תוך פחות מיום עבודה.נגמר לי החשש ״ללכלך את הספה״ או כל רהיט אחר :)
אורטל שלומי
אורטל שלומי
שירות מצוין אדיב ואמין! תודה לנדב על השירות המושלם!!
Bat oz
Bat oz
יצרתי קשר עם נדב בנוגע לעזרה עם ניקוי דירה לפני כניסה. עוד באותו היום הוא מצא את הזמן להגיע, לראות את מצב הדירה ואת הגודל ולתת לי הצעת מחיר בהתאם. ביום הבא העבודה כבר בוצעה. בן-אדם ככ אמין שפשוט השארתי לו מפתחות והלכתי (ואני לא סומכת על אנשים בקלות). חזרתי והכל היה מושלם חוץ מאזור אחד קטן . שלחתי תמונות ונדב הגיע בעצמו תוך שעה לנקות את האזור הכל בנעימות ואדיבות ודאג שאני אהיה מרוצה ב100%! גם זמין, גם עבודה מקצועית וברמה ושירות מעל ומעבר! ממש ממליצה!
Shiraz Berman
Shiraz Berman
ישראל עשה עבודה מדהימה! שירותי בטירוף, מקצועי ואדיב. הספה שניקה בת 20 שנה כמעט והיא פשוט יצאה ח ד ש ה . ממליצה לכולם !!
Sonya D
Sonya D
שירות ויחס מעולה, אין עליהם אלופים ממליצה בחום
חיה לואל
חיה לואל
תותחים!!! עובדים מהר וביעילות. מקצועיים ואמינים. ממש חידשו לנו את המושבים של הכסאות והספות. מומלץ
עוז מזרחי
עוז מזרחי
היום ביקר אצלי נדב המקסים מפרופסור לניקיון לצורך ניקוי שני מזרנים. מצב המזרנים היה בכי רע, כתמים גדולים של עובש, שתן אבק וכתמים נוספים .נדב וישראל הבטיחו עבודה יסודית ושאקבל את המזרנים נקיים ב - 100% . ואכן קיבלתי מזרנים נקיים, לבנים כמו חדשים מהחברה . אני ממליצה בחום על השירות האמין, המקצועי, המיידי והמחיר ההגון. נדב נתן את כל כולו שיהיה מרוצה. אין לי מילים לשביעות רצוני.תודה רבה שירבו כמוהם!.
Ouriel Gal
Ouriel Gal
הניקיון היה מקצועי אדיב עם תוצאות יוצאות דופן
עבודות עבודות
עבודות עבודות
מנקים מדהים! 5 כוכבים!
פרופסור לניקיון
מחירון פרופסור לניקיון

לקבלת הצעת מחיר חייגו עכשיו

השאירו פרטים ונחזור אליכם: