מדריך מקצועי - איך שומרים על בית נקי ומסודר

מתחילים לשמור על בית נקי עם פרופסור לניקיון 

סידור המיטה

אנחנו יודעים כמה אנשים חושבים כי סידור המיטה היא בזבוז זמן, אבל זה באמת עושה הבדל גדול בנראות החדר ורק רק לוקח כמה דקות. בנוסף, זו דרך מצוינת להתחיל את היום היטב וכיף לטפס למיטה מסודרת בסוף היום. כדי להקל על המצב,כדי לפשט את מצעים ככל האפשר. פשוט להשתמש בשמיכה . אם אתה אוהב את הסדינים העליון שלך אף, צמצמו את מספר הכריות מספר על המיטה שלכם או באמצעות שמיכת מספיק גדולה או כיסוי מיטה מעוצב ע"מ לא לתקוע ולתחוב את הסדינים.

 

כביסות 

נסו לבצע הפעלה של מכונת כביסה אחת ליום. עכשיו, תלוי כמה כביסות אתם עושים בדרך כלל בשבוע, ייתכן שלא צריך לעשות את זה כל יום, אבל, עבור משפחה ממוצעת, 7 כביסות בשבוע זו בהחלט סטנדרט. התרגלו לשים את המטען הראשון של כביסה דבר ראשון בבוקר. אם אתם עובדים מהבית אפשר לייבש את הכביסה בהפסקה הראשונה, ואם לא, ניתן לשים את המכונה על עיכוב/delay ואז זה יהיה מוכן להעברה אל אל המייבש כאשר  מגיעים הביתה. לחלופין, ניתן לשים את הכביסות במכונה בבוקר ופשוט להפעיל אותה כאשר אתם מגיעים הביתה. דבר נוסף, הקפידו לשמור קצת זמן במהלך ביום שלכם ע"מ לסיים את הכביסה ולהוציא אותה מהמכונה.

 

20 שיטות לנקיון הבית בחמש דקות!!!

 

להיות מאושר עם "נקי מספיק".

בתור פרופסור לניקיון, זה כנראה הכי קשה בשבילי. אתה רוצה את הבית שלך להיות נקי ומסודר אבל זה לא אומר שכל דבר קטן צריך להיות מושלם.  אין צורך לוודא שכל נקודה קטנה נוקתה מהרצפה או לרדת עד לפרטים הקטנים ביותר כגון מקומות מאובקים שקשה להגיע אליהם. זה באמת פרטים שאף אחד לא באמת שם לב אליהם. אני לא אומר שאף פעם לא צריך לנקות אותם, אבל לעשות אותם חלק משגרת ניקוי היסודית ולא על חשבון לוח הזמנים הרגיל  של ניקוי שבועי שלכם.

סדר עדיפויות

ערכו רשימה של מה שאתם רוצים לעשות ולאחר מכן קבעו עדיפות מה צריך לעשות ומה יכול לחכות עד למחר מחרתיים. בהתחשב בזמן הזמין שעומד לרשותכם, לרשום את הדף 2 או 3 מטרות ניקוי, מקל על החיים, לפני שתנסה לעשות דברים אחרים(הכל חשוב אבל לא הכל דחוף). תמיד הייתי שונא לכתוב רשימות אבל אני מוצא שזה באמת עוזר לי להישאר ממוקד.

 

התחילו לערב את כל בני המשפחה.

 

זה בדרך כלל למעשה קל יותר פשוט לעשות את העבודה בעצמך, לבזבז את הזמן כדי ללמד את הילדים לעשות את המטלה לפי הגיל המתאים, בלי קיצורי דרך זה הפתרון האולטימטיבי  בטווח הארוך עבור שניכם. התחילו רק על ידי עבודה על הילדים שלכם והורו להם להרים אחרי עצמם – להוציא את המעיל והנעליים משם כשהם באים בבית, לשים כלים במדיח, לנקות את החדר שלהם, וכו '- ולהוסיף מטלות אחרות אשר הם מסוגלים לבצע. זה מדהים איזה שינוי זה יכול לעשות בסידור הכללי של הבית אם רק הדברים הפשוטים האלה נעשים. במשך השבועות הראשונים כי (אתם עושה זאת), סביר להניח שאתם צריכים להיות על הילדים שלכם הרבה, אבל עם הזמן זה יתחיל להיות הרגל עבורם. בסופו של דבר עליהם להיות מסוגלים לעשות את הדברים עם תזכורות מינימליות.

 

שימרו על חומרי הניקיון קרוב לאיזור השימוש בהם

 

לדוגמה בשרותים השאירו סמרטוט מיקרופייבר, סקוצ', מקל אסלה, ומרסס עם מים וחומץ. זה הופך את העבודה לכל כך הרבה מהירה וקלה. מעבירים תוך שנייה ווייש באסלה או ניגוב מראה ברגע במקום צורך לחפש אחר חומרי ניקוי כזה או אחר. נסו לעשות את התאמות הפשוטות הללו לכל חלל בבית כפי שאתם רואים את לנכון- רובן לוקחות רק דקה או שתיים – וזה באמת יקטין את התדירות שבה אתם צריכים להביא לחפש לבוא ולחזור בשביל כל פיפס קטן.

 

לעשות סדר ולהיפטר מחפצים מיותרים שמסתובבים בבית

 

דבר זה אולי אמור להתבצע על פני זמן ממושך. קחו את הזמן ע"מ להיפטר ולארגן את את כל החפצים ותהנו מקיצוץ זמן הניקיון הכללי של הבית באופן קיצוני. 
בית מאורגן מתנקה בקלות רבה יותר, אינו מתלכלך כל כך מהר(משום שאין הרבה דברים שאין להם מקום מקום וצוברים אבק), כל-כך קל לסידור גם לכם וגם למשפחה שלכם להבדיל מבית עמוס אשר אינכם יודעים מאיפה להתחיל ואיך לסיים. 

 

עוד 28 טיפים לבית נקי ומסודר

 

 

לחץ על הקישור והמשך למדריך להסרת כתמים מספות וריפודים בשיטת עשה זאת בעצמך

בלוג הניקיון שלנו

ליטוש פנסים

ליטוש פנסים

פרופסור לניקיון מסביר על עבודת ליטוש פנסים בשיטת עשה זאת בעצמך, אם אתם רוצים לקבל שירותי ניקיון ריפודי רכב ברמה הגבוהה ביותר/ ליטוש וניקוי פנסים

קרא עוד »

ניקוי תריסים

ניקוי תריסים של הפרופסור לניקיון,  רואים את ההבדל בכל שלב ושלב.. רובו של הלכלוך המצטבר על התריסים מצטבר בצדי המסילות ולכן אנשים רבים לא שמים

קרא עוד »
ניקוי ספות בראשון לציון

ניקוי ספות בראשון לציון

שרותי ניקוי ספות בראשון לציון של חברת פרופסור לניקיון במידה והספות שלכם נמצאות כבר כמה שנים בבית או במשרד, או במידה והספות צברוכתמים בגלל תאונות

קרא עוד »
ניקוי ספות בד אימפלה - פרופסור לניקיון

ניקוי ספות בד אימפלה

המדריך המקצועי לניקוי ספות בד אימפלה של פרופסור לניקיון

ניקוי ספות בד אימפלה זה לא משחק ילדים, זאת אחת ממשימות הניקיון היותר מאתגרות בתחום ניקיון ריפודי הבד,

קרא עוד »

ניקיון והמדע שמאחוריו

פרופסור לניקיון – ניקיון זה עניין מדעי   יצאתם למסעדה, נהניתם מהאוכל אבל כשחזרתם הביתה הבחנתם בטפטופי הרוטב על החולצה הלבנה ובכביסהזה לא יורד. ואם

קרא עוד »

ליטוש אבן זאת אומנות

ליטוש זו אומנות פרופסור לניקיון – כי ליטוש זו אומנות ליטוש מרצפות הוא חלק מעבודות גמר של בנייה או שיפוץ. זהו החלק הנוגע למראה הסופי

קרא עוד »
צריך עזרה? שלח הודעה או חייג עכשיו.
WhatsApp
היי, צריך ייעוץ? כתוב הודעה או חייג עכשיו.

חייג עכשיו