הסרת כתמי דיו מספה ובגדים

הסרת כתם דיו מספה
ציון כללי

רגע לפני שמרימים ידיים!

אנשי עסקים רבים, מכירים את הסיטואציה בה נדרש ניקוי כתמי דיו מבגדים. יחד עם זאת, כתמי דיו גם נוצרים לא מעט פעמים בעקבות משחקים של הילדים בבית. אם ניסיתם הכול וכלום לא עבד לכם, אתם מוזמנים לקרוא לאנשי מקצוע, אך בואו רגע נדבר על שיטות להסרת כתמי דיו לבד.

איך ניתן לטפל בדיו שנשפך?

בחלק רב מהמקרים, ניתן לבצע הסרת כתמי דיו באופן לא רע ומידי, אך יש לפעול מיד ולעקוב אחר הוראות פשוטות. ראשית, לעולם אל לכם לשטוף את כתם הדיו עם הרבה מים. מים מרובים, בהכרח יובילו להספגת הכתם עוד יורת בבגדים שלכם, בספה, במזרן או בשטיח. אם נשפך לכם דיו רב על רהיטים סופגים, כנראה שלא תהיה מניעה, ותהיו חייבים לקרוא לאנשי מקצוע שיטפלו בנושא עבורכם. חברת ניקיון מומלצת עבור הסרת כתמי דיו באזורכם, היא חברת פרופסור לניקיון – ניקוי ספות, תחזוקת רהיטים, הגנת רהיטים, חיטוי מזרנים ועוד. לאחר שהחברה תסיים לטפל בכתם הדיו שלכם, היא גם תדאג לבצע חיטוי של הרהיט. אם מדובר במזרנים מסוגים שונים, תמיד כדאי לוודא כי אנשי המקצוע שלכם משתמשים בתכשירים ייעודיים לניקוי וחיטוי, היות ומזרנים חייבים להיות סטריליים.

איך עליי לטפל בכתם דיו?

לא פעם, אנחנו מגלים את כתמי הדיו בשלב מאוחר, בו הם כבר הואילו להיספג בתוך הבגד או הספה. אם אתם מגלים את כתם הדיו בשלב מוקדם דווקא, זכרו כי יש לשטוף את הכתם עם מים קרים בלבד. גם אם גיליתם את כתם הדיו בשלב מאוחר, עדיין מומלץ לשטוף את הכתם בזרם קר. זאת, מפני שמים חמים עשויים לגרום לחומר הדיו להיספג אף יותר. זה בעצם השלב הראשון של ניקוי כתמי דיו. לאחר ששטפתם במים קרים את הכתם העיקש, אתם מוזמנים למלא קערה קטנה באלכוהול רפואי. על ידי השרייה של הבגד שאלכוהול, לעיתים ניתן להיפטר מהכתם.

יחד עם זאת, זכרו לוודא כי הצבע אינו יורד מהחולצה (ניתן לבדוק בפינה נסתרת או פנימית של הבגד). אם מדובר במקרים של כתמי דיו על ספה, ניתן במקרים מסוימים להשתמש באצטון בכדי לנסות להסיר כתם דיו. שימו לב, אצטון גם עשוי לגרום לנזק בציוד שלכם ובספות, כך שאם אינכם בטוחים באיזו שיטה לבחור, אתם מוזמנים ליצור קשר עם חברת פרופסור לניקיון – שירותי ניקוי ספות, פוליש לבית ועוד.

ניקוי שטיחים וכתמי דיו בעזרת מכונות ניקוי

יש לזכור תמיד כי מלח עשוי לחולל פלאים. אם נשפך לכם דיו על השטיח בבית או במשרד, כדאי לנסות לפזר מלח גס על גבי הכתם. פזרו בנדיבות וכסו את שטח הכתם במלח. לאחר מכן, המתינו בערך חצי שעה ואז השתמשו בשואב אבק בכדי לשאוב את המלח. לא נעלם? נסו עוד פעם-פעמיים ויכול שתרגישו בשיפור ניכר. אגב, ניתן גם לבצע את אותה טכניקה עם טלק תינוקות.

אם שום דבר לא עזר והספה שלכם עם כתם דיו, כדאי ליצור קשר עם מומחי הניקיון של חברת פרופסור לניקיון, ולקבל את השירות האידיאלי והמקצועי ביותר באזורכם עבור ניקוי ספות, ניקוי מזרונים, ניקוי ריפודי רכב ניקוי כתמי דיו, תיקון רהיטים אומנותי, ניקוי שטיחים בעזרת מכונות ניקוי ועוד. עם למעלה מ-15 שנות ניסיון בתחום ניקוי ספות ושטיחים, חברת פרופסור לניקיון מסוגלת לספק מענה גם עבור הכתמים הכי עיקשים שקיימים.

שיטות ביתיות לניקוי כתמי דיו

בין אם אתם בוחרים בטכניקות הכוללות מלח, לימון, חומץ או אלכוהול רפואי, אתם חייבים לוודא כי אינכם הולכים לחולל נזק חמור יותר מאשר כתם הדיו המקורי. לא פעם, אנשים משתמשים בשיטות ביתיות הגורמות לכך שהצבע מהספה פשוט דוהה ונעלם. על כן, תמיד תוודאו שהתכשירים בהם אתם משתמשים אינם גורמים לדהייה של צבע ולפגיעה בחומר הגלם ממנו עשוי הרהיט.

כיצד מוודאים זאת? פשוט בודקים את עמידות הרהיט בפני החומר על ידי התזה או מריחת החומר בפינה נסתרת או פנימית. כך, תוכלו לבדוק שאינכם גורמים לנזק נרחב אף יותר ונוסף על כתם הדיו. בכל מצב ומקרה – לעולם אל תעבדו עם מטליות ספוגות במים רבים! הוספתם הרבה מים על כתם הדיו? גרמתם להתרחבות הכתם באופן משמעותי.

ככל שקשה יותר ככה לפרופסור כיף יותר

חברת פרופסור לניקיון מספקת שירותי ניקוי דיו מספות בכל הסוגים. ככל שהכתם יותר עיקש, כך הצוות של חברת פרופסור לניקיון ישמח יותר לספק לכם מענה מדויק. כוח האדם של חברת פרופסור לניקיון נבחר בקפידה רבה, ולעולם החברה אינה מזלזלת באף פרויקט ניקוי הנדרש ממנה. אתם מוזמנים  להסיר כתמי דיו ישנים, חדשים, גדולים או קטנים, וכל זאת באמצעות מכונות ניקוי משוכללות, טכניקות של אנשי מקצוע ועוד. בכדי לוודא שלא ייגרם שום נזק לריהוט שלכם, חברת פרופסור לניקיון תמיד תקפיד לבצע אבחון מקדים לפני תחילת תהליך הניקוי. אתם מוזמנים לבדוק את מקצועיות החברה. היו סמוכים ובטוחים כי עם למעלה מ-15 שנות עשייה בתחום, הצוות כאן בכדי לפתור לכם כל בעיית לכלוך מכל סוג.

עוד שירותי ניקוי ניקיון מקצועיים

ניקוי ריפודים

ניקוי ספות בד

ניקוי ספות בד בבית הלקוח

ניקוי מושבי רכב עמוק

ניקוי ריפודי רכב

שירותי VIP בבית או במשרד

ניקוי מזרנים

ניקוי מזרונים

הסרת ריחות, חיטוי וטיפול בקרדית אבק

ניקוי שטיחים מפעל

ניקוי שטיחים מקצועי

*טיפול ייחודי לשטיחים בעבודת יד

ניקוי ספות הזרקה וינקיה

ניקוי ספות בקיטור

הסרת כתמים קשים במיוחד בשיטת הזרקה ויניקה /לחץ קיטור

ניקוי ספות עור

ניקוי ספות עור

חידוש מראה הספות, טיפול ושמירה לאורך זמן

מחפשים מנקה מקצועי או עשה זאת בעצמך?

כי אפשר גם לבד!
 ב-2023 מעל 150 אלף אנשים קראו את מדריכי הניקיון הבאים: 

לקוחות מספרים וממליצים על הפרופסור לניקיון

תמיד חשוב לנו לדעת מה הלקוחות חושבים עלינו על מנת שתמיד נוכל להתייעל וללתת ללקוחות שלנו את השירות הטוב ביותר  

הפרופסור לניקיון