אין ספק כי אנו חייבים לשמור על הכלים שלנו נקיים. אנחנו מכניסים את הסכו"ם לפה, התינוקות מכניסים כפיות לפיהם כל הזמן, ועלינו תמיד לשמור על ניקיון מירבי של כלים מאבנית. כבר דובר רבות על כך שאבנית עשויה לגרום לליקויים בריאותיים, ואין שום סיבה לחיות עם אבנית בקרבנו.

מהן הטכניקות לניקוי אבנית?

קיימות שיטות רבות וטכניקות עבור הסרת אבנית מהכלים שלנו, כאשר חלק מהשיטות מערבות מרכיבים טבעיים שיש לכולנו בבית, חלק מהשיטות כוללות שימוש בתכשירים שונים המיועדים להסרת אבנית, וחלק מהטכניקות כוללות גם השרייה ממושכת של הכלים באקונומיקה. זכרו, אקונומיקה זה חומר שמשתמשים בו רק אם יודעים בוודאות כי הוא לא יסב נזק לרכוש או לכלים שלכם. שלא כמו בניקוי מכונת כביסה  אם מדובר על מקרים של ניקוי אבנית מהקומקום, השימוש באקונומיקה אסור! בואו נדבר קצת ניקיון אבנית מהכלים.

 

שירותי ניקוי והסרת אבנית מקצועיים

ישנן עקרות בית רבות שהן הרבה יותר חכמות מכולנו. גם אם יש לנו שנים של ניסיון בנושא שלניקוי רהיטים, ספות וכלים שונים, ציוד ורכוש, עדיין לפעמים טיפים של עקרות בית עשויים להיות שווי ערך גבוה הרבה יותר משל כל אדם אחר. בדרך כלל, עקרות בית משתמשות בחומץ ובלימון בכדי להסיר אבנית מכלי הבית השונים. החלטנו להקשיב להן וניסינו את זה כמובן בעצמנו. התוצאה? פלאים ברוב המקרים. בחלק מהמקרים, נדרשת עבודה של אנשי מקצוע, במיוחד במקרים בהם נדרש ניקוי מסיבי מספות, רהיטים, מזרנים ועוד. חברת פרופסור לניקיון – ניקיון בתים ופוליש, מספקת שירותי ניקוי באזורכם, ואתם מוזמנים להתייעץ עם אנשי המקצוע של החברה באשר לניקוי של רהיטים מסוגים שונים אצלכם בבית.

 

לנקות אבנית מכלי הבית

זכרו, אם אתם משתמשים בחומץ בכדי להסיר אבנית מהקומקום שלכם, אתם תמיד חייבים לוודא כי אתם רוחצים ושוטפים את הקומקום כהלכה לאחר תהליך הניקוי. הרתחתם את החומץ? בסדר גמור, אבל תדאגו אחר כך גם להרתיח מים רגילים ולשפוך אותם. לרוב, מומלץ לחזור על כך פעמיים (להרתיח מים רגילים ולשפכן). אם תבצעו זאת פעם בחודש, אתם כלל לא תסבלו מהצטברות של אבנית כנראה.

אולי יעניין אותכם גם – המאמר הבא – ניקיון זה עניין מדעי – מכון דוידסון

מלח ולימון עשויים לבצע את המלאכה לא רע בכלל כאשר מדובר באבנית לא עקשנית. אם מדובר בהסרת אבנית ממכונת הכביסה שלכם, תוכלו למצוא תכשירים ייעודיים שונים שתכניסו למכונה, תפעילו אותה והם ינקו חלק נכבד מהאבנית. שימו לב, במקרים מסוימים אבנית יכולה לגרום לקלקול מוצרי החשמל שלכם, כך שיש תמיד לדאוג להסרת האבנית כבדרך קבע – על ידי טיפולי מנע.

במשך השנה ולאורך שגרתכם הקבועה, בצעו הקדמת תרופה למכה והשתמשו בחומרים ייעודיים עבור הסרת אבנית מכלים שוני בבית. באופן זה, לא תגיעו למצב בו ראשי המקלחת שלכם חסומים מאבנית, למצבים בהם לקפה שלכם יש טעם חזק של אבנית ועוד.

חברת פרופסור לניקיון – ניקוי ספות ורהיטים, תחזוקת רהיטים ותיקונם, ממליצה לנקות אבנית מהקומקום לפחות פעם בחודש.

החברה גם מספקת שירותי מילוי ריפודים לספות, שירותי תיקונים אומנותיים לשטיחים ועוד רבות. עם למעלה מ-15 שנות ניסיון בעולם הניקוי והתחזוקה, אתם יכולים להיות סמוכים ובטוחים כי חברת פרופסור לניקיון יודעת על מה היא מדברת – כשדנים בנושאי הסרת אבנית.

ניקוי אבנית מראשי המקלחת

מה שלפעמים נראה כמו מלאכה מורכבת, הרבה פעמים מתגלה כדבר פשוט לביצוע. כאשר רוצים לנקות אבנית מראשי המקלחות בבית, פשוט צריך לפרק את ראש המקלחת (בדרך כלל ראש המקלחת מוברג, וניתן לפרקו בעזרת הידיים בלבד ודי בקלות), להשרות אותו בתוך קערה עם לימון ו\או חומץ, ולתת לזמן לעשות את שלו. מדובר בערך ברבע שעה של המתנה. באופן כללי, ראשי מקלחת לא דורשים תחזוקה רבה במהלך השנה, היות והאבנית שמצטברת שם היא לא רבה, אך כמובן ותלוי בסוג הצנרת שקיימת במבנה שלכם.

אם מדובר במבנים מאוד ישנים, יש סיכוי כי הצנרות השונות יובילו ליצירת אבנית מרובה, מה שיחייב אתכם לפרק את ראש המקלחת לפחות פעם בחודש – חודשיים.

 

דירות תל אביביות, הן הדוגמה המושלמת לדירות בהן יש לבצע כל הזמן טיפולי מנע להצטברות אבנית. אם אתם מתגוררים בדירה שכורה בהעיר הגדולה, התעניינו בתכשירי הסרת אבנית מצוינים והסירו חשש מפני אבנית בקפה שלכם. באופן כללי, ככל שהדירה יותר ישנה, כך יש גם סיכוי להצטברות אבנית (בהנחה שהצנרת לא שופצה, כמובן).

 

מאמר זה נכתב בשיתוף צוות המומחים של חברת פרופסור לניקיון – המספקת שירותי ניקוי ספות באזור מגורכם, ניקוי ספות בד, ניקוי ספות עור, ניקוי ספות זמש, דמוי עור ועוד. החברה גם מספקת שירותי תיקונים אומנותיים לשטיחים, ניקוי מכונות, ניקוי שטיח במפעל ועוד. חברת פרופסור לניקיון ממליצה על טיפולי מנע חודשיים עבור הסרת אבנית ועבור מניעת הצטברותה של האבנית. במידה ואתם זקוקים לייעוץ בכל הנוגע לשירותי ניקוי רהיטים ותחזוקה, חיטוי מזרנים, תיקונים אומנותיים לשטיחים ועוד רבות, אתם מוזמנים ליצור קשר עם פרופסור לניקיון – ניקוי בתים ופוליש.

 

 

<span class='p-name'>טיפים לניקוי אבנית מכלים</span>
טיפים לניקוי אבנית מכלים
טיפים לניקוי אבנית מכלים
Call Now Buttonלחצן חיוג מהיר
צריך עזרה? שלח הודעה או חייג עכשיו.
WhatsApp
היי, צריך ייעוץ? כתוב הודעה או חייג עכשיו.