ניקוי מכונת כביסה – איך מנקים מכונת כביסה

ניקוי מכונת כביסה
4.722 ביקורות החודש - בין 5 חברות הניקיון המומלצות בישראל

ניקוי מכונת כביסה – איך מנקים מכונת כביסה. למדו איך לשמור ולקבל הרבה יותר ממכונת הכביסה שלכם, עם המדריך העדכני 2024 של פרופסור לניקיון על ניקוי מכונת כביסה.

הפעילו את תוכנית הגדולה ביותר בטמפרטורה החמה ביותר או השתמש בהגדרת 'Tub Clean’ במכונת הכביסה. בסוף המחזור, הוסיפו חומץ למגש מתקן הנוזל (הדיספנסר). השתמשו ב-2 כוסות עבור מכונת פתח חזית קדמי או 1 ליטר עבור מכונות כביסה פתח עליון. הפעילו את המכונה עוד פעם מחדש בתוכנית שטיפה רגילה במים חמים.

הקדמה

מכונות הכביסה הן בין המכשירים שנמצאים בשימוש הכי תכוף בבית ובמיוחד בבתים של משפחות. מכיוון שאת מכונות הכביסה לא נרצה להחליף לעיתים תכופות, למעשה הן אמורות להחזיק לאורך מספר שנים, יש לנקות את מכונת הכביסה באופן תכוף על מנת לשמור על תפקודה התקין ולמנוע את הצורך בהזמנת טכנאי.

כל כמה צריך לנקות מכונת כביסה?

בין כלל ניקיונות הבית שיש לבצע באופן תכוף למכונת הכביסה חשוב לבצע ניקוי תוף מכונת הכביסה באופן תכוף מאבנית וגם כן את גוף החימום. המאמר הבא יפרט בפניכם איך מקנים מכונת כביסה כראוי.

ניקוי מכונת כביסה – מדוע בכלל צריך לנקות מכונת הכביסה?

כאמור, מכונת כביסה מומלצת מתמודדת יום יום עם לכלוכים קשים ואבק מין הבגדים אותה היא מנקה. מסיבה זו מכונת הכביסה נוטה לצבור אבק ולכלוכים, כולל שאריות ריחות רעים שנשארות לאורך זמן.

השילוב של האבק עם המרכך יכול לגרום לבעיות בתפקודה של מכונת הכביסה ויש לנקות אותה.

בנוסף, המים בישראל מלאים באבנית, מה שמחייב ניקוי אבנית לשיפור חיי המכונה. אבנית יכולה לגרום לנזקים ולפגוע בתפקודה התקין של מכונת הכביסה ובנוסף כאשר האבנית מצטברת על גופי החימום,

למכשירי החשמל לוקח זמן רב יותר להפיק את החום המבוקש ועל כן דבר זה משתקף גם בחשבון החשמל.

על כן יש לנקות את מכונת הכביסה מאבנית בשיטות שיצוינו בהמשך. בנוסף, במקרים שבהם הבגדים יוצאים מלוכלכים או עם ריח רע, זהו כבר סימן שיש צורך בניקוי דחוף של חלקים מסוימים במכונת הכביסה.

שמירה על מכונת הכביסה מאבק

מכונת הכביסה מתמודדת עם אבק בזמן הכביסה אך גם יש לשמור על סביבת מכונת הכביסה נקיה מאבק. יש לנגב את מכונת הכביסה אחת לשבוע שבועיים על מנת למנוע חדירה של אבק נוסף אל הפעלת המכונה. בנוסף מומלץ לשמור ולנקות את חדר הכביסה באופן תכוף. על מנת לנקות את האבק שמצטבר בפנים מכונת הכביסה יש להקפיד על ניקיון מגירת האבקה של המכונה. בנוסף, האבק נוטה להצטבר גם במגירת המרכך.

על כן יש לשים לב לכך ולנקות את מגירת המרכך גם כן. במידה והנכם רואים שישנה הצטברות של חומרים שחורים ושייתכן וכבר התפתח עובש במגירות, יש לשלוף את המגירות (המגירות נשלפות בקלות) ולשטוף את המגירות עם מים וסבון כלים (אין צורך בסבון כלים מיוחד). את כל הפעולות הללו יש לבצע לכל הפחות אחת לחודש.

איך מנקים מכונת כביסה – ניקוי האבנית ממכונת הכביסה

המים בישראל עשירים בסידן ואבנית ועל כן מכשירים העושים שימוש מרבי במים נוטים לצבור אבנית בצנרת ובכל החלקים המחוברים למערכת המים. במכונות הכביסה, האבנית נוטה להצטבר בגוף החימום, בתוף ובצנרת של המכונות.

מה הם הסיכונים בהצטברות אבנית במכונת הכביסה שלכם?

הסיכונים שבהצטברות האבנית הינם פגיעה מהירות הסחיטה, בתפקוד המכונה ובמקרים קשים אף להשביתה. במידה ולא תקפידו על ניקוי מכונת הכביסה מהאבנית באופן תכוף והמכונה תגיע למצב שהושבתה, ככל הנראה תאלצו להיעזר באנשי מקצוע לצורך ביצוע טיפול מקיף משום שהשיטה לניקיון שתכף אציין לא תוכל להתבצע.

איך לנקות מכונת כביסה – ניקוי מכונת כביסה עם חומץ וסודה לשתיה

על מנת לנקות את מכונת הכביסה מהצטברות של אבנית אפשר לבצע ניקוי מכונת כביסה עם חומץ על ידי מילוי מגירת המכונה בחומץ לניקוי מכונת כביסה, והפעלת המכונה כאשר היא ריקה מתוכן כמו כן בעת שעושים שימוש בחומרים על מנת לנקות את הצטברויות האבנית יש לכוון את המכונה ל- 90 מעלות ולהפעילה בתוכנית רתיחה ללא השרייה.

ניקוי מכונת כביסה עם סודה לשתיה

את הטיפול התקופתי הזה מומלץ לבצע לכל הפחות כל שלושה חודשים. כמו כן ניתן לבצע את ניקוי מכונת הכביסה עם מלח לימון גם כן. בנוסף, ישנה שיטה מומלצת להימנעות מאבנית והיא להתקין מונע אבנית מכונות כביסה.


מסיר אבנית (חומר מונע אבנית)

חומר מונע אבנית במכונות כביסה הינו מכשיר הפשוט להתקנה ואיננו נחשב ליקר. במידה ואין לכם רצון להתעסק בניקוי האבנית באופן תכוף, ייתכן וזהו פתרון מצוין עבורכם.

ניקוי מכונת כביסה עם חומץ

עוד מדריכי ניקיון ששווה לכם להכיר:

בגדים יוצאים עם ריח רע?

הבגדים שלכם יוצאים עם ריח רע ממכונת הכביסה? יכולות להיות כמה סיבות כמו הצטברות של עובש במכונת הכביסה או פילטר סתום. במידה וגיליתם שמדובר בפילטר סתום יש לשלוף אותו (לרוב ממוקם בתחתית המכונה או בצדדים) ולבצע את ניקוי מכונת הכביסה עם סודה לשתייה וחומץ על ידי השריית המגירה בתמיסה.

במידה והבגדים מקבלים ריח רע ממכונת הכביסה בגלל הצטברות של עובש ובקטריות, יש להפעיל את המכונה במצב הרתחה כאשר בדיספנסר (במגירת המרכך) יש לשים חומץ.

נקו את גומי תוך המכונה והדלת

גומי הדלת הינו החלק שמונע מהמים לצאת מהמכונה בעת הפעלתה וליצור הצפה קטנה בסביבה הקרובה. גם כאשר הגומי תקין ואין נזילות בעת הפעלת מכונת הכביסה יש לנקות את הגומי באופן שוטף מפני הצטברויות של אבק וחיידקים בעזרת חומר ניקוי עוצמתי כמו אקונומיקה. בנוסף, מומלץ לשמור על הגומי ועל התוף יבשים על מנת למנוע התפתחות של בקטריות במכונה.

על מנת לעשות זאת מומלץ לנגבם ובאופן קבוע להשאיר את דלת המכונה פתוחה על מנת למנוע התפתחות בקטריות בגומי התוף בעת שהיא איננה בשימוש. מהסיבה שההמלצה הינה להשאיר את דלת המכונה פתוחה לאורך רוב הזמן, יש להקפיד על סביבת מכונה נקייה מאבק על מנת למנוע את חדירת האבק אל פנים המכונה בעת שדלתה פתוחה.

מכונת כביסה שאינה סוחטת את הבגדים במקרים בהם לאחר סיום פעולת מכונת הכביסה נגלה שהבגדים ספוגים מים.

הסיבה לכך הינה לרוב הצטברות של אבק, סיבי בגדים ולכלוכים שונים. על מנת לנקות את המכונה ממפגעים אלו יש להפעיל את המכונה כשהיא ריקה לגמרי מתוכן ולהשתמש בחומר ייעודי או בחומץ כאשר המכונה פועלת על 90 מעלות.

המדריך לניקוי מכונות כביסה

שאלות נפוצות ותשובות מקצועיות של פרופסור לניקיון

מה לא כדאי לכבס במכונה?

אנשים רבים מנסים לכבס כריות נוצות במכונות הכביסה. בעת כיבוס כריות כאלו, יש לקחת בחשבון שאתם לוקחים את הסיכון שהכרית תפזר את הנוצות שלה ונוצות אלו ייכנסו ויסתמו אזורים המהותיים לתפקודה התקין של מכונת הכביסה ועל ידי כך יכולים לגרום נזק בלתי הפיך למכונת הכביסה או במקרים קלים יותר תוכלו להיעזר בשירותיו של טכנאי מכונות כביסה על מנת להחזירה לתפקוד ראוי.

מסיבה זו ייתכן שבעת הפעלת מכונת הכביסה הקשרים שבין חלקי השטיח יפרמו כך שבדומה לכרית נוצות שנקרעה במעט, חלקי שטיח קטנים יחדרו דרך תוף המכונה ויגרמו לנזקים הפיכים וגם לכאלו שהינם בלתי הפיכים. טיפ נוסף לשימוש במכונת הכביסה הינו בדיקת כל הבגדים טרם הכנסתם למכונה על מנת למנוע חפצים. החפצים שעלולים להזיק למכונת הכביסה הינם חלקי פתקים וניירות, כסף ולמעשה כל חפץ קטן או חפץ שעלול להתפזר לחלקים ולסתום את פילטר המכונה או לחדור לאזורים נוספים. כמו כן בעת חזרה מהים יש לנקות את הבגדים מחול באופן מוחלט טרם הכנסת הבגדים למכונת הכביסה משום שהחול עלול לגרום נזק למשאבת ריקון המים של מכונת הכביסה.

האם אני יכול להשתמש במיץ לימון כדי לנקות את מכונת הכביסה שלי?

כן בהחלט. שפכו שתי כוסות מיץ לימון או חומץ לתוך תוף מכונת הכביסה כדי לחטא אותה. שדרוג נוסף, אתם יכולים לשפוך כוס אחת של נוזל אקונומיקה להסרת סוגים שונים של שאריות לכלוך וחיידקים. לאחר שלבים אלה, תוכלו להפעיל את המכונה למשך זמן מה עד לסיום מחזור הכביסה.

מה החשיבות של ניקוי מכונת כביסה?

מכונת הכביסה היא מכשיר ביתי חיוני הדורש תחזוקה וניקוי שוטפים על מנת להבטיח ביצועים אופטימליים ואריכות ימים. עם הזמן, לכלוך, חלאות סבון ומרבצי מינרלים יכולים להצטבר בתוך המכונה, מה שמוביל לירידה ביעילות ועלול לגרום לריח רע. ניקוי קבוע עוזר למנוע בעיות אלו ומבטיח שמכונת הכביסה שלך פועלת ביעילות.

באיזו תדירות עלי לנקות את מכונת הכביסה שלי?

מומלץ לנקות את מכונת הכביסה כל 1-3 חודשים, תלוי בשימוש ובקשיות המים. אם אתה מבחין בריחות מוזרים או שאריות גלויות בתוך המכונה, ייתכן שהגיע הזמן לבצע מחזור ניקוי .

האם אני יכול להשתמש בחומץ כדי לנקות את מכונת הכביסה שלי?

חומץ הוא חומר ניקוי טבעי ויעיל שיכול לעזור להסיר שאריות וריחות שנבנו ממכונת הכביסה שלך. כל שעליך לעשות הוא להוסיף כוס חומץ למתקן חומרי הניקוי ולהפעיל מחזור מים חמים כדי לנקות את פנים המכונה.

כיצד אוכל למנוע ריחות רעים במכונת הכביסה שלי?

כדי למנוע ריחות רעים במכונת הכביסה שלך, חשוב להשאיר את הדלת פתוחה לאחר כל שימוש כדי לאפשר לתוף להתייבש לחלוטין. בנוסף, ביצוע מחזורי ניקוי רגילים עם חומץ או סודה לשתייה יכול לעזור להעלים ריחות ולשמור על טריות המכונה.

האם יש צורך לנקות את מתקן חומרי הניקוי במכונת הכביסה שלי?

כן, חשוב לנקות באופן קבוע את מתקן חומרי הניקוי במכונת הכביסה שלך כדי למנוע סתימות והצטברות שאריות. הסר את מגירת המתקן ושטוף אותה היטב במים חמימים וסבון כדי להבטיח תפקוד תקין.

איך לנקות מכונות כביסה משוכללות

הטיפים שצוינו במאמר זה מתאימים לרובן המוחלט של מכונות הכביסה. יחד עם זאת היום ישנן מספר מכונות כביסה משוכללות שאופי הניקוי שלהן ייחודי להן. על כל פנים בעת רכישת מכונת כביסה מדגם חדש ומשוכלל יש להיוועץ במוכר החנות כיצד יש לבצע את פעולות הניקוי שלה ולקרוא בקפידה את הוראות ההפעלה של מכונת הכביסה. טיפ נוסף הינו שבמידה ועקב תקלה אחרת הזמנתם טכנאי כביסה לביתכם, מומלץ לשאול אותו

איך לנקות אבנית ממכונת כביסה?

גם חומץ וגם מיץ לימון יעשו עבודה מצוינת בהסרת משקעי אבנית מתוף המכונה ובו זמנית לרענן את כל שאר החלקים במכונת הכביסה. השתמשו בכוס גדולה של כל אחד מהנוזלים במקום חומרי הניקוי הרגילים שלכם והפעילו מחזור כביסה רגיל (כמובן ללא בגדים).

כמה טעויות ניקוי נפוצות שכדאי להימנע מהן בעת ניקוי מכונת כביסה

בעת ניקוי מכונת הכביסה , הימנע משימוש בכמויות מוגזמות של חומרי ניקוי או כימיקלים קשים, מכיוון שהם עלולים לפגוע ברכיבי המכונה. בנוסף, פעל תמיד לפי הוראות היצרן לניקוי ותחזוקה כדי להבטיח טיפול נאות.

טיפים בנוגע להפעלת ותחזוקת מכונת הכביסה.

כמו כן בעת קניית חומרי ניקוי ייעודיים למכונת הכביסה מומלץ להתייעץ עם המוכר על מנת להתאים את החומר למכונת כביסה ספציפית ואף לנצל את ההזדמנות ולשאול שאלות נוספות בנוגע לניקוי מכונת הכביסה מלכלוכים שאינם קשורים לחומר שהנכם קונים באותו הרגע.

חברת פרופסור לניקיון ניקוי ספות בירושלים

אם יש לכם שאלות נוספות אתם מוזמנים להתייעץ עמנו בכל נושא בכל שעה ביממה (ניקוי מזרונים, ספות, שטיחים, ניקוי ריפודי רכב ועוד…)
המאמר נכתב בשיתוף עם גיל רותם ומוגש באהבה מצוות פרופסור לניקיון , אם אהבתם את המדריך נשמח אם תשתפו אותו

עוד שירותי ניקוי ניקיון מקצועיים

ניקוי ריפודים

ניקוי ספות בד

ניקוי ספות בד בבית הלקוח

ניקוי מושבי רכב עמוק

ניקוי ריפודי רכב

שירותי VIP בבית או במשרד

ניקוי מזרנים

ניקוי מזרונים

הסרת ריחות, חיטוי וטיפול בקרדית אבק

ניקוי שטיחים מפעל

ניקוי שטיחים מקצועי

*טיפול ייחודי לשטיחים בעבודת יד

ניקוי ספות הזרקה וינקיה

ניקוי ספות בקיטור

הסרת כתמים קשים במיוחד בשיטת הזרקה ויניקה /לחץ קיטור

ניקוי ספות עור

ניקוי ספות עור

חידוש מראה הספות, טיפול ושמירה לאורך זמן

מחפשים מנקה מקצועי או עשה זאת בעצמך?

כי אפשר גם לבד!
 ב-2023 מעל 150 אלף אנשים קראו את מדריכי הניקיון הבאים: 

לקוחות מספרים וממליצים על הפרופסור לניקיון

תמיד חשוב לנו לדעת מה הלקוחות חושבים עלינו על מנת שתמיד נוכל להתייעל וללתת ללקוחות שלנו את השירות הטוב ביותר  

הפרופסור לניקיון