מדריך לניקוי מזגן מיני מרכזי

ניקוי מזגן מיני מרכזי
4.25 ביקורות החודש - בין 5 חברות הניקיון המומלצות בישראל

מדריך ניקוי מזגן מיני מרכזי  של הפרופסור לניקיון

למזגן מיני מרכזי יתרונות רבים ומשמעותיים. הוא חסכוני מבחינת צריכת החשמל, מייצר את הטמפרטורה הרצויה בכל רחבי הבית או המשרד (או כל חלל אחר), וגם מבחינה אסתטית עדיף מזגן מיני מרכזי אחד על-פני שורה ארוכה של מנועים ומדחסים שתופסים שטח יקר ומתבלטים לעין.

היתרונות הרבים הפכו את הסוג הזה של המזגנים לנפוץ במיוחד, ולכן נוצר גם צורך להבין איך מתבצע ניקוי מזגן מיני מרכזי. המדריך שהכנו עבורכם כולל מידע מקיף בנושא ותשובות לכל השאלות הרלוונטיות. מוזמנים להיעזר בו, וכמו כן תוכלו להתייעץ עם הפרופסור לניקיון ולקבל הסברים מותאמים ספציפית למזגן שלכם.

למה חשוב לנקות מזגנים מיני מרכזיים?

ניקוי מזגן מרכזי או מיני מרכזי הוא פעולה מומלצת ואפילו הכרחית. לא צריך להיות פרופסור לניקיון כדי להבין שאם המזגנים עובדים עבורנו שעות ארוכות מדי יום בקיץ, ובמקרים רבים גם בחורף, סביר להניח שהם זקוקים לתחזוקה מתאימה – ושחלק מהתחזוקה הוא ניקוי מקצועי.

סיבה 1: עובש ושאר מזיקים

הסיבה הראשונה שבגללה חשוב כל כך לנקות מזגנים מיני מרכזיים היא התפתחות עובש. אמנם העובש מתפתח בתוך המזגן, ולכן הוא נסתר מהעין ולא מייצר מפגע אסתטי כמו למשל כתם עובש שמתפשט על קיר בגלל איטום לקוי – אבל בכל פעם שאתם מפעילים את המזגן, משתחררים לחלל החדר נבגים (מפני שהעובש הוא למעשה פטריות). אותם נבגים חודרים אל דרכי הנשימה וגורמים לנזק רב, כולל הגדלת הסיכון לחלות במחלות שונות. העובש גורם גם לריח רע בחלל.

סיבה 2: יעילות נמוכה

מעבר למפגע התברואתי, מזגן מיני מרכזי לא נקי באמת הוא מזגן מיני מרכזי לא יעיל. עם הזמן המערכת נסתמת בגלל הלכלוכים השונים, ובימים החמים ביותר המזגן פשוט לא יצליח לייצר את הטמפרטורה הרצויה.

סיבה 3: בזבוז חשמל

מזגן מיני מרכזי מלוכלך נדרש לעבוד קשה יותר כדי להגיע לאותה טמפרטורה. המחיר: צריכת חשמל גבוהה יתר על המידה, ופגיעה גם מבחינה כלכלית וגם מבחינה אקולוגית. המסקנה המתבקשת: אמנם יש כמובן צורך לשלם עבור ניקוי מזגן מיני מרכזי מחיר מסוים (פירוט בהמשך המדריך), אבל זוהי השקעה משתלמת ובעצם הכרחית.

המבנה של מזגן מיני מרכזי

כדי להבין איך מתבצע ניקוי מזגן מיני מרכזי רצוי קודם כל להבין כיצד בנוי מכשיר חשמלי מתקדם זה. המערכת כוללת 3 מרכיבים: תעלות, יחידה פנימית ומניפה ומרכזת.

התעלות שבהן זורם האוויר הן מקום מועד לפורענות, ובמקרים רבים גם נוצר בהן עובש וגם מצטבר בהן אבק רב שפוגע כאמור ביעילות הפעולה של המזגן, גם בקירור וגם בחימום. היחידה הפנימית (מאייד) צוברת גם היא לכלוכים מסוגים שונים לאורך השנים. המרכזת היא המקום שבו התעלות מתפצלות, והמניפה מהווה גם היא חלק ממערכת הובלת האוויר.

מדריך לניקוי מזגן מיני מרכזי

איך מתבצע ניקוי מזגנים מיני מרכזיים?

ניקוי מזגן מרכזי או מיני מרכזי כולל כאמור תשומת לב לכל המרכיבים של המערכת:

* מאייד – הניקוי מתבצע באמצעות סבון ייעודי שממיס את כל הלכלוכים האורגניים. אסור בתכלית האיסור להתיז אקונומיקה משום שהיא מסכנת את בני הבית או העובדים במשרד. לאחר מכן משתמשים במברשות ייעודיות כדי לפנות את כל הפסולת מהמאייד. השלב האחרון הוא שטיפה עם מים בלחץ גבוה – פעולה שמחייבת מיומנות כדי לא להזיק לעלים של המאייד.

* מניפה ומרכזת – ניקוי מזגן מיני מרכזי עשוי לכלול פירוק של המניפה לצורך ניקויה. בכל מקרה הניקוי והחיטוי של המניפה והמרכזת מתבצעים באמצעות הברשה ומיד לאחריה שאיבה.

* תעלות – תעלות מעופשות הן מפגע של ממש ולכן חובה לנקותן באופן יסודי. גם החלק הזה זוכה לטיפול שכולל הברשה עם מברשות עדינות מאוד, שאיבה עם שואב בעל פילטרים מיוחדים וריסוס של חומר חיטוי כך שיגיע לכל נקודה לאורך התעלות ויבטיח את חיסול כל החיידקים והמזיקים.

ניקוי מזגן מעובש

ניקוי מזגן מיני מרכזי מעובש – כדי שתוכלו לנשום אוויר נקי באמת

ניקוי מזגן מרכזי או מיני מרכזי כולל כאמור תמיד גם חיטוי יסודי. בזכות פעולה זו האוויר שייצא מהתעלות של המזגן יהיה נקי באמת ולא יסכן את בריאותכם. מומלץ לנצל את ההזדמנות לטובת ניקוי ספות במרכז, בצפון או בדרום, מפני שגם בהן עלולים להסתתר מזיקים שונים. בפרט ניתן למצוא בספות רבות את קרדית אבק הבית שגורמת לתגובה אלרגית קשה. בלוג לניקיון כללי מקצועי נוסף בנושא.

ניקוי מזגן מיני מרכזי עם חומרים ידידותיים לסביבה ולבני אדם

כל השירותים שמספק פרופסור לניקיון מבוססים על חומרים שקיבלו את כל האישורים הרלוונטיים. כדי לספק את השירות הטוב ביותר האפשרי, וגם הבטוח ביותר שיש, אנחנו מקפידים להתעדכן בכל החידושים בתחום ובפרט לומדים להכיר חומרי ניקוי מתקדמים – לצורך ניקוי מזגנים, ניקוי כתמי צואה ממזרנים, ניקוי ספות, ניקוי שטיחים ועוד.

בזכות עובדה זו תוכלו להפעיל את המזגן המיני מרכזי אחרי הניקוי בראש שקט באמת, ולדעת שאתם נושמים אוויר נקי. בנוסף, אין צורך לצאת מהבית בזמן שאנחנו מבצעים את העבודה. תועלת נוספת היא בהיבט האקולוגי: השימוש בחומרים ידידותיים לסביבה מצמצם את טביעת הרגל האקולוגית ומסייע לכם לשמור על כדור הארץ כדי שכולנו, כולל הדורות הבאים, נוכל להמשיך ליהנות ממנו גם בעתיד.

איך נקבע המחיר של ניקוי המזגן?

על-מנת לקבוע עבור כל ניקוי מזגן מיני מרכזי מחיר מתאים יש צורך לברר מספר פרטים חשובים. הפרט המרכזי הוא קיומו של פתח שירות: אם ההתקנה בוצעה באופן נכון, וישנו פתח שירות, ניתן להגיע דרכו אל כל חלקי המזגן והניקוי יהיה פשוט יותר (יחסית, כמובן). ללא פתח שירות אין ברירה אלא להגיע אל המזגן דרך הגבס, והמחיר יהיה גבוה יותר.

באופן עקרוני טווח המחירים עבור ניקוי מזגן עמוק כשיש פתח שירות הוא 500-800 ש"ח. ללא פתח שירות עלות הניקוי יכולה להגיע גם ל-1,500-2,000 ש"ח. ניתן לשלב ניקוי ספות בדרום, במרכז או בצפון במחיר משתלם, וכך לנצל באופן מיטבי את הביקור שלנו.

פריסה ארצית רחבה

אנחנו מגיעים לכל מקום בארץ, ולכן יכולים לעזור לכולם: מי שצריך ניקוי מזגן מיני מרכזי מעובש בתל אביב, ניקוי שטיחים בירושלים, ניקוי ספות בצפון, ניקוי מזרנים בדרום ועוד ועוד. כמו כן אנחנו מקפידים על זמינות גבוהה והגעה בדיוק במועד שנקבע, לכל ישוב, כדי שההפרעה לשגרת היומיום שלכם תהיה מזערית (ובעצם לא תרגישו אותנו בכלל – אלא "רק" תיהנו מאוויר צח בזכות חיסול כל החיידקים ושאר המזיקים שמסתתרים במזגן המיני מרכזי שלכם).

עבודה שקטה ומסודרת

הניסיון הרב של פרופסור לניקיון בא לידי ביטוי גם באיכות העבודה. אנחנו שומרים על השקט והסדר תוך כדי ניקוי כל מזגן מיני מרכזי, וכשהמשימה מושלמת אנחנו דואגים לנקות את הסביבה ולוודא שהחדר חוזר למצבו המקורי (ועם מזגן נקי באמת). השירות מתאפיין גם באדיבות, ובמענה סבלני ומפורט לכל שאלה ובקשה. ניתן לשלב בשירות גם ניקוי ריפודי רכב שמתבצע על-ידינו בבית הלקוח.

תשובות לשאלות נפוצות

כמה זמן נמשך ניקוי מזגן מיני מרכזי או מזגן מרכזי?

בדרך כלל נדרשות 3 עד 5 שעות עבודה כדי לנקות ולחטא מזגן מיני מרכזי או מזגן מרכזי.

האם צריך להזמין מראש שירות ניקוי מזגנים עמוק?

אנחנו מתנהלים ביעילות רבה, ולכן יודעים להגיע ללקוחות גם מהיום למחר ואפילו מהיום להיום. יחד עם זאת תמיד כדאי להיערך מראש ולבצע את הניקוי בתדירות קבועה.

איך לשמור על מזגן מיני מרכזי אחרי הניקוי המקצועי?

חשוב מאוד למנוע היווצרות עובש, ולכן ההמלצה שלנו היא להפעיל את המזגן מעת לעת במצב שנקרא "אוורור". פעולה זו מייבשת את האוויר ומונעת רטיבות בתוך המזגן. ניקיון יסודי ומקצועי בתדירות המומלצת תורמים גם הם לצמצום הסיכון להיווצרות עובש, פטריות ושאר מזיקים.

מהי התדירות המומלצת לניקוי מזגנים מקצועי?

בדרך כלל פעם בשנה.

למה לבחור בפרופסור לניקוי מזגנים?

בגלל שיש לנו ניסיון של יותר מ-20 שנים בתחום, בגלל שאנחנו מספקים את כל השירותים – ניקוי מזגנים, ניקוי מזרנים, ספות, שטיחים, דירות ועוד – במקצועיות רבה, בגלל שאנחנו משתמשים אך ורק בחומרי ניקוי שקיבלו את כל האישורים הנדרשים ובגלל המחירים ההוגנים.

עוד שירותי ניקוי ניקיון מקצועיים

ניקוי ריפודים

ניקוי ספות בד

ניקוי ספות בד בבית הלקוח

ניקוי מושבי רכב עמוק

ניקוי ריפודי רכב

שירותי VIP בבית או במשרד

ניקוי מזרנים

ניקוי מזרונים

הסרת ריחות, חיטוי וטיפול בקרדית אבק

ניקוי שטיחים מפעל

ניקוי שטיחים מקצועי

*טיפול ייחודי לשטיחים בעבודת יד

ניקוי ספות הזרקה וינקיה

ניקוי ספות בקיטור

הסרת כתמים קשים במיוחד בשיטת הזרקה ויניקה /לחץ קיטור

ניקוי ספות עור

ניקוי ספות עור

חידוש מראה הספות, טיפול ושמירה לאורך זמן

מחפשים מנקה מקצועי או עשה זאת בעצמך?

כי אפשר גם לבד!
 ב-2023 מעל 150 אלף אנשים קראו את מדריכי הניקיון הבאים: 

לקוחות מספרים וממליצים על הפרופסור לניקיון

תמיד חשוב לנו לדעת מה הלקוחות חושבים עלינו על מנת שתמיד נוכל להתייעל וללתת ללקוחות שלנו את השירות הטוב ביותר  

הפרופסור לניקיון