איך להוריד מדבקה מזכוכית – הסרת שאריות דבק

אז איך מסירים שאריות דבק?

איך להוריד מדבקה מזכוכית

שתפו את המאמר

WhatsApp
Facebook
LinkedIn
Email

טכנולוגיות הייצור של חומרים רבים השתכללו מאוד בשנים האחרונות, והתוצאה היא כמובן מוצרים איכותיים יותר. מצד שני יש גם מצבים שבהם האיכויות של מרכיבים מסוימים מייצרות אתגר – הסרת שאריות דבק היא דוגמה מצוינת לאתגר כזה, ועוד לפני זה עולה במקרים רבים השאלה איך להוריד מדבקה מזכוכית.

 

חשוב מיד להדגיש שבחלק מהמקרים רק טיפול מקצועי של חברת ניקיון מאפשר להסיר את המדבקה בצורה טובה באמת בלי שיישארו סימנים מכוערים. לפעמים ניתן לעשות זאת גם באמצעים ביתיים – תלוי בסוג הדבק ובאופן ההדבקה הספציפיים בכל מקום – ולכן אם תרצו, תוכלו קודם כל לנסות לטפל בבעיה בעצמכם ורק לאחר מכן להזמין חברת ניקיון.

 

כחלק מהמחויבות של פרופסור לניקיון לספק לציבור הרחב את השירות הטוב ביותר האפשרי, הכנו עבורכם מדריך עם טיפים להורדת מדבקות מזכוכיות ובאופן כללי הסרה של שאריות דבקים מסוגי חומרים שונים – מוזמנים לנצל את הטיפים ולהיפטר מהסימנים המעצבנים שמשאיר דבק אחרי השימוש.

 

הסרת מדבקות מזכוכיות – בקלות ובמהירות

השאלה איך מורידים מדבקה מזכוכית עולה לעיתים קרובות במצבים שונים. דוגמה אחת היא כשרכב חונה במקום לא מתאים (למשל בחנייה פרטית של אדם מסוים או בצורה שחוסמת יציאה מבניין). לפעמים במקרים כאלה בעל המקום מחליט וכעונש להדביק על אחת השמשות של המכונית מדבקה גדולה עם טקסט שמציין כי הרכב חנה במקום אסור – ונדרשת תשומת לב כדי להסיר את המדבקה בלי שיישאר דבק על השמשה.

 

מצב אחר שבו נוצר צורך להסיר מדבקה מזכוכית הוא כשקונים מוצר מחומר גלם זה והמדבקה שעליו מודבקת חזק מדי.

 

שיטה אפשרית אחת של הסרת המדבקות היא לטבול מטלית רכה (מיקרופייבר) בקערה מלאה במים רותחים (כמובן בזהירות!). אחרי שהמטלית סופגת את המים סוחטים אותה (שוב בזהירות על-מנת לא להיכוות) ואז מניחים אותה על גבי המדבקה.

 

המים הרותחים והאדים שיוצאים מהם ימוססו את הדבק, כך שאחרי כחצי דקה שבה המטלית מונחת על המדבקה אפשר יהיה פשוט לקלף אותה בקלות ובזריזות, ומבלי שיישאר סימן. אם המדבקה גדולה – כפי שקורה בדרך כלל כשחונים במקום לא מתאים ובעל המקום מחליט על צורת הענישה הזו – ייתכן שתצטרכו להניח את המטלית מספר פעמים, בכל פעם על חלק אחר של החלון, כך שהמיקרופייבר עם המים הרותחים ייצמד היטב לכל נקודה במדבקה עד להסרתה המלאה.

 

איך מייבש שיער עוזר להיפטר ממדבקות על זכוכיות?

שיטה נוספת של הסרת מדבקה מזכוכית באמצעות ציוד שיש בכל בית כמעט היא להשתמש במייבש שיער: כשעוברים עם פן ביתי פשוט על מדבקה שצמודה לזכוכית החום שמייצר המכשיר גורם להמסת הדבק. בדרך כלל כבר לאחר 5-10 שניות אפשר יהיה פשוט לקלף את המדבקה וליהנות ממוצר הזכוכית החדש שקניתם או קיבלתם.

 

בחלק מהמקרים ייתכן שיידרש מעט יותר זמן עד שהמדבקה תתקלף מעצמה. בכל מקרה חשוב לגלות ערנות ולוודא שהחום שמייצר המייבש לא מזיק לזכוכית. אם נשאר מעט דבק אחרי הורדת המדבקה תוכלו לנסות להסיר אותו עם האצבע – או להיעזר בטיפ הבא.

 

הסרת שאריות דבק עם אלכוהול לניקוי ולחיטוי

הסרת שאריות דבק בזמן קצר ובהצלחה מלאה, כך שלא יישאר שום סימן לכך שהיה פעם דבק במקום, היא אתגר לא פשוט – ובמיוחד כאמור כשמשתמשים בדבקים חזקים מאוד כפי שקורה במקרים רבים מאוד בימינו.

 

בכל מקרה תוכלו לנסות לעשות זאת באמצעות אלכוהול לניקוי ולחיטוי. זהו מוצר נפוץ שאפשר למצוא למשל בחנויות הפארם וגם בטמבוריות, הוא לא יקר מדי ולפעמים ניתן להיעזר בו גם לטובת ניקוי מזרונים ביתי (השיטה היא ליצור תערובת של אלכוהול עם מים, ביחס של 2:1 לטובת המים, להכניס את התערובת לבקבוק שיש לו שפריצר ופשוט לרסס על כל חלקי המזרון. האלכוהול מחטא את המשטח, מחסל חיידקים וגם נבגים וכמו כן מנטרל ריחות רעים. חשוב לוודא שהמזרון מתייבש לאחר הריסוס כדי שלא ייווצר בו עובש).

 

הסרת מדבקות ישנות עם חומץ וסכין

שיטה נוספת שמאפשרת הסרת מדבקות ישנות מחלונות היא בעזרת חומץ וסכין. בשיטה זו אפשר למשל להיפטר ממדבקה שהודבקה על חלון ראווה של חנות וכבר אינה רלוונטית, ומיד לאחר מכן להדביק מדבקה חדשה שתמשוך את תשומת הלב של העוברים ושבים ותפתה אותם להיכנס לחנות.

 

החומץ הוא חומץ רגיל. חומר זה מרכך מדבקות ודבקים, ולכן אם תטבלו מטלית רכה ממיקרופייבר בחומץ ותעברו איתה על המדבקה, החומרים שמקשרים אותה לזכוכית ומונעים את הפרידה ייחלשו משמעותית. בשלב זה תוכלו לעבור עם סכין ופשוט לגרד את המדבקה מהחלון. חשוב להקפיד על שימוש בסכין שלא תשרוט את הזכוכית חלילה – למשל סכין מריחה או סכין אחרת שהקצוות שלה מעוגלים ולא חדים.

 

דגש נוסף הוא לעבוד בזריזות כדי שהחומץ לא יזלוג לתוך המסגרת של החלון או למקומות לא רצויים אחרים. אם לאחר פעולה זו עדיין ישנם סימנים של הדבק על החלון, תוכלו ליישם את ההמלצה מהפסקה הקודמת שמלמדת איך להוריד דבק של מדבקה כשהוא נשאר גם אחרי שהמדבקה עצמה כבר הוסרה.

 

איך מורידים מדבקה מזכוכית באופן מקצועי?

הטיפים הנ"ל, שמלמדים איך להסיר מדבקה מזכוכית, מובילים לתוצאה הרצויה בחלק לא מבוטל מהמקרים שבהם נדרשת הפעולה הזו. אם ניסיתם אותם ובכל זאת המדבקה עדיין צמודה לשמשת הרכב או למוצר הזכוכית ייתכן שאין ברירה אלא לבצע את ההפרדה בין החומרים באמצעות ציוד מקצועי.

 

באופן טבעי הכלים שיש לפרופסור לניקיון, בתור חברה עם ניסיון רב וציוד מתאים, אפקטיביים יותר מהאמצעים הביתיים הפשוטים ולכן אנחנו נצליח להעלים את המדבקה ואת סימני הדבק בכל מצב.

 

הדרך העיקרית שבה אנחנו עוזרים לכם להיפטר מהמדבקה, חזקה ככל שתהיה, היא עם מכונת קיטור. הקיטור החם מצליח להמיס גם את הדבקים התעשייתיים העוצמתיים ביותר, ולאחר מכן מפורר ומאדה גם את השאריות של הדבק – כך שתוך זמן קצר לא נשאר שום סימן לכך שהייתה על המכונית שלכם מדבקה (או בכל מקום אחר – למשל חלונות בבית שהדבקתם עליהם מדבקות לקישוט וכו'. במקרה כזה תוכלו לנצל את ההגעה שלנו גם לטובת שירותים נוספים כמו למשל ניקוי שטיחים או ספות – ולחדש את המראה של הבית באופן כללי.

 

איך להוריד מדבקות ממקומות אחרים?

מדבקות הן פריט נפוץ מאוד בימינו, ולכן ניתן למצוא אותן על שלל פריטים ולא רק על חלונות או כלי זכוכית. גם במקרים אחרים המדבקה עלולה להיצמד בעקשנות למקום שבו היא נמצאת, ולכן כפי שכדאי לדעת איך להוריד דבק מזכוכית מומלץ גם ללמוד איך מתבצעת הסרת מדבקות מחומרים אחרים ובפרט עץ.

 

בכל בית כמעט יש לא מעט רהיטים מעץ: שולחנות, ארונות, שידות ועוד, וגם עליהם יש לעיתים מדבקות. הדרך הטובה ביותר להסיר אותן היא לעבור עליהן עם צמר גפן טבול במעט שמן זית או שמן תינוקות ולשפשף קלות את המדבקה עד שהיא נפרדת מהעץ.

 

אם נשארו סימנים תוכלו להיעזר באצטון. כשמשתמשים בחומר זה לצורך הסרת דבק מעץ כדאי לבצע קודם ניסוי בפינה נסתרת של הרהיט כדי לוודא שלא נגרם נזק. בנוסף חשוב לא להרטיב את העץ יתר על המידה משום שחשיפה לנוזלים רבים מדי עלולה לגרום להתעוותות חומר הגלם, ובפרט כשלא מדובר על עץ מלא.

 

איך להוריד דבק דו צדדי מהקיר בלי לגרום לו נזק?

סוגיה מעניינת נוספת היא איך להוריד דבק דו צדדי מהקיר. אם הדבק חזק, יש סיכוי סביר שכשאתם מורידים אותו הוא ייקח איתו חלק מהטיח או מהחיפוי של הקיר. על-מנת להפחית את הסיכוי לכך כדאי לרכך את הדבק הדו צדדי עם שמן (שמן תינוקות הוא אופציה מצוינת). דגש נוסף הוא להסיר את הדבק בהדרגתיות ובעיקר בעדינות רבה.

 

בנוסף, הורים רבים נוהגים לקשט את חדרי התינוקות באמצעות מדבקות קיר במגוון צורות ועיצובים ובכך מוסיפים לחלל רכות, יופי ועניין (כדאי מאוד לחשוף את התינוקות לגירויים ויזואליים שמתאימים להם כבר מגיל 0). הבעיה היא שכשהתינוק גדל, המדבקות כבר לא בהכרח מתאימות לו ולחדר. בנוסף יש מצבים שבהם המדבקות פשוט התיישנו ורוצים להסירן, או שכחלק מעיצוב מחדש של החלל נדרשת הורדתן. במקרים אלה עולה השאלה איך להוריד דבק של מדבקה מקיר בלי לגרום לו נזק. דרך אפשרית אחת היא לעבור על המדבקה עם רולר שטבול במים עם מרכך כביסה ובדרך זו לרכך את הדבק ולהחליש את הקשרים הכימיים שבו. מומלץ בחום לנסות תחילה בפינה נסתרת כדי לא להזיק לקיר, ועוד אופציה היא פשוט להפקיד את המלאכה בידיים מקצועיות ומנוסות.

 

ניסיון של יותר מ-17 שנים בביצוע כל סוגי הניקיונות!

אנחנו מקווים שהטיפים השונים לימדו אתכם איך להוריד מדבקה מזכוכית ועזרו לכם לעשות זאת בקלות ובזריזות, וכמובן מבלי לפגוע בחלון או בכל פריט אחר שהייתה עליו מדבקה. בכל מקרה חשוב להקפיד על התנהלות זהירה ועם מקסימום תשומת לב לכל ניואנס כדי לא להזיק לפריטים שמהם אתם רוצים להסיר את הדבק.

 

אם בכל זאת נשארו חלקים מהמדבקה או סימנים אחרים, נשמח להגיע אליכם בהקדם ולבצע עבורכם את המשימה. הסרת שאריות דבק עם הציוד המקצועי של הפרופסור לניקיון מבטיחה זכוכית חלקה, יפה ובלי שום סימן למה שהיה עליה קודם – תוך זמן קצר ובעלות אטרקטיבית מאוד.

 

בנוסף אנחנו מספקים עוד שלל שירותים בתחום: ניקוי ריפודים לרכב, ניקוי שטיחים, ניקוי מזרונים, כורסאות, ספות, מזגנים, ניקוי דירות ועוד שירותים נוספים – כל זאת על בסיס ניסיון של יותר מ-17 שנים והיכרות עם כל חומרי הניקוי כולל אלה החדשניים ביותר.

תוכן עניינים

יצירת קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם אפשרי לתאם לכם הדגמה חינם

כתבות נוספות בתחום

לא כול יום עושים ניקיון יסודי חשוב לעשות אותו עם האנשים הנכונים

אנחנו כאן בשבילכם! השאירו פרטים ונחזור אליכם

לקוחות מספרים

תמיד חשוב לנו לדעת מה הלקוחות חושבים עלינו על מנת שתמיד נוכל להתייעל וללתת ללקוחות שלנו את השירות הטוב ביותר  

Dovik Alscheh
Dovik Alscheh
2021-03-02
היום הגיע אליי נדב ונתן עבודה מעל ומעבר על ריפודי רכב עם לכלוך שמן עקשן, עבד במקצוענות ונחישות להסיר את המפגע, מומלץ ++
Betzalel Vogel
Betzalel Vogel
2021-02-25
מקצועי ביותר! יחד עם שירות מדהים של נדב! כיף שיש אופציה כזו!
עינת מקובסקי
עינת מקובסקי
2020-11-19
נקלענו לסיטואציה מאוד לא נעימה בה הוצפה כל קומת המרתף שלנו בביוב ובצואה בגובה של כ 10 ס״מ. זה היה בערב כשלמחרת היה אמור אבינו להגיע הביתה לאחר אשפוז ממושך בבית חולים. נדב, בנדיבותו הרבה הציע להגיע ולעשות את עבודת הניקיון במהלך הלילה כדי שבבוקר הבית יהיה מוכן לקבלתו של אבי. נדב עבד מעשר בלילה ועד לפנות בוקר ועשה עבודה מצויינת! התשלום שנדב גבה היה הוגן ביותר וזאת למרות שהעבודה נעשתה בשעות הלילה!!! הכל נעשה בנועם, באדיבות וביעילות!. אנחנו ממליצים מאוד על השרות של פרופסור לניקיון !!! יצא צדיק!!!
Yuval Kupitz
Yuval Kupitz
2020-11-19
מדהימים! ממליץ בחום מכל הלב! לאחר הצפה ענקית של ביוב בביתנו, נדב ואיש צוותו הגיעו לביתינו למרות שעת הלילה המאוחרת, ובקור רוח ונעימות עשו עבודה מצויינת ואיכותית עם ציוד מעולה. המקצועיות הגבוהה שלהם, הרצון לעזור, החביבות והמחיר ההוגן, עושים את חברת "פרופסור לניקיון" הבחירה הראשונה שלי, ושל כל מי שנזקק לשירותים בתחום.
Ksenia Kozodoi
Ksenia Kozodoi
2020-11-19
Ami Ben Sira
Ami Ben Sira
2020-11-19
היי ניקוי שטיחים ברמה הגבוהה ביותר לוקחים מהבית ומחזירים כיף לעבוד איתם .
הדס איש שלום
הדס איש שלום
2020-06-25
שירות מצוין , אדיב ומקצועי . ישראל עשה עבודה מדהימה על הספות , כולל המזרון של המיטה נפתחת , ועל כיסאות האוכל . כשהערתי שנשארה תחושה של חומר על הריפוד - הגיע שוב וחזר על העבודה ביסודיות , במאור פנים וללא עלות נוספת . אחריות ואמינות במחיר הוגן . תודה רבה !
Hannah Mezan
Hannah Mezan
2020-06-17
ישראל ונדב מאוד נחמדים ומקצועים ועשו לנו עבודה קשה בצורה מדהימה! היו לנו בעיות עם יונים במרפסת שירות ובאמבטיה (היו באים למרפסת שירות שלנו כל הזמן, ונכנסו כמה פעמים לבית מהחלון של האמבטיה). ישראל ונדב ניקו את המרפסת והשאירו אותה כמו חדשה, והתקינו רשת נגד יונים במרפסת ובחלון של האמבטיה. תודה רבה על השירות, אנחנו ממליצים בחום!
Yana Schwartz
Yana Schwartz
2020-03-09
שרות מהיר ומקצועי, הגיע בחור אדיב בשם ישראל, לנקות כורסת טלוויזיה לבנה שהייתה מלאה בכתמים, ישראל הצליח להוציא את כלללל הכתמים והכורסא כמו חדשה, ההיענות הייתה מהיום למחר מה שמאד שימח, כיף לקבל שרות כזה, מומלץ בחום.
Katerina Ray
Katerina Ray
2020-02-26