איך מורידים כתם דם מספה, מזרן במגוון שיטות שונות?

הסרת כתם דם
ציון כללי

3 שיטות להסרת כתם דם ומה אסור לעשות כאשר יש כתמי דם?

כלל ראשון!

אין צורך להיות חבר במשפחת סופראנו, בכדי למצוא את עצמכם בסיטואציה בה אתם נאלצים לנקות כתמי דם מספות, מבגדים ועוד. לא פעם, אנשים נפצעים ומדממים על ספות מאוד יקרות, מה שמצריך את הניקוי שלהן על ידי אנשי מקצוע בדרך כלל, אך יש גם כמה טיפים עבור ניקוי כתמי דם לבד.

המאמר הבא נכתב בשיתוף צוות המקצוענים של חברת פרופסור לניקיון – ניקוי ספות ורהיטים, ניקוי בתים ופוליש בכל אזור מגוריכם. החברה פועלת בענף הניקיון יותר מ-15 שנים, ומסוגלת כיום להתמודד עם פרויקטים בכל סדרי הגודל. אתם מוזמנים ליצור קשר עם החברה, לקבוע פגישה ולקבל אבחון מדויק לגבי שיטות וטכניקות להסרת כתם דם, כתמי דיו ועוד. אז איך להוריד כתם דם ממזרון, ספה, שטיח ועוד? בואו נגלה.

מה אסור לעשות כאשר יש כתמי דם?

לפני שאנו מדברים על טיפים להסרת כתם דם, בואו נרחיב קלות לגבי הדברים שאסור, בתכלית האיסור, לעשות כאשר יש כתמי דם על מזרונים, ספות, בגדים, שטיחים ועוד. ראשית, בניגוד למה שאנשים עשויים לחשוב, אין להשתמש בסוגים שונים של אקונומיקה.

אקונומיקה היא חומר כימי מאוד חזק, מה שעשוי לגרום להריסה של המזרן שלכם, של השטיח או של הספה. נוסף על כך, לאחר שניסיתם לנקות את כתם הדם, אל תייבשו את האזור. ייבוש האזור על ידי פן לשיער או על ידי השמת הרהיט אל מול מזגן חם – רק יובילו להעמקת הכתם ברהיט. כלומר, במילים אחרות, זרמי אוויר חמים יגרמו לנוזלי הדם להיספג עמוק יותר בספה שלכם, בשטיח ובמזרון.

כתמי דם על בדים, איך להוריד כתם דם ממזרון? – מה עושים ומה לא?

אם תייבשו באופן מלאכותי את אזור הניקוי של כתם הדם (למשל באמצעות פן לשיער), אתם רק תגרמו לקיבוע עמוק יותר של כתמי הדם על הספה או על השטיח על הספה ועל הבגדים שלכם. מעבר לכך, אם יש לכם ספת זמש הדורשת ניקוי כתם דם, אתם חייבים לזכור כי במקרה כזה אתם חייבים לקרוא לאנשי מקצוע אמתיים. אז איך מורידים כתם דם מספה? חברת פרופסור לניקיון מספקת שירות ניקוי רהיטים, מזרנים, ספות ועוד, וגם ממוקצעת רבות בכל הקשור להסרת כתמים מאוד עקשנים. כתמי דם ניתנים להסרה מכל סוגי הבדים שלכם, כך שאל תמהרו לזרוק את הרכוש שלכם בגלל מספר כתמים עיקשים.

בין אם אתם מחזיקים ברשותכם מזרנים סינתטיים או טבעיים (כותנה), תמיד תוכלו לנסות להשתמש בשיטות ביתיות לניקוי כתמי דם והסרת כתמים עיקשים. אחת השיטות הנפוצות, היא השיטה הכוללת הסרת כתמי דם באמצעות מלח גס, לימון, מים ולפעמים גם חומץ. מדובר בשילוב של מרכיבים המסוגלים להסיר כתמי דם מספות בד ומבגדים, ויש אנשים שגם משתמשים בחלב בכדי להסיר כתמי דם. אם החלטתם לנסות להשתמש בחלב, נסו קודם כל לחמם אותו ורק אז להשתמש בו בכדי להסיר את כתם הדם.

הסרת כתם דם על ידי אנשי מקצוע

כיום, כשמאמצים כלבה בעמותות בעלי החיים השונות, ישנו דבר הנקרא סל אימוץ. סל האימוץ כולל עיקור הכלבה, מה שימנע ממנה להתייחם בעונת הייחום ולדמם ברחבי הבית שלכם. יחד עם זאת, לא כל בעלי הכלבים בוחרים או רוצים לעקר ולסרס את בעלי החיים שלהם (מתוך סיבות שעשויות להיות מוצדקות, אך לא ניכנס לזה כרגע, היות וכל מקרה לגופו), מה שעשוי להוביל לתקופה אחת בשנה – בה הבית שלכם יהיה ספוג דם.

איך מורידים כתם דם מספה? טיפול ומענה מקצועי בנושא הסרת כתמי דם

לא נעים, אבל זה הטבע, וניתן לנקות דם מספות שנספגו עמוקות. איך מורידים כתם דם מספה? גם אם דם נספג מאוד עמוק בספה שלכם, חברת פרופסור לניקיון תפקוד את ביתכם עם מכונות ניקוי משוכללות ביותר, כאלו שיסירו גם את כתמי הדם העיקשים ביותר של בעלי חיים.

רבים האנשים הבוחרים להשתמש במלח עבור הסרת כתמי דם (מפזרים מלח על הכתם, מחכים בערך שעה בכדי שהמלח יספוג את הדם ואז שואבים את המלח), אך לא תמיד זה גורם למלאכה להתבצע כמו שצריך, כך שלפעמים אין ברירה וחייבים להסתייע באנשי מקצוע שיגיעו ויסירו את כתמי הדם מהספות, מהשטיחים והמזרונים בבית.

חברת פרופסור לניקיון נמצאת כאן עבורכם בכל מקרה בו אתם נדרשים להסיר כתמים עיקשים מהריהוט שלכם, מהמזרנים, מהשטיחים ומהספות. אז איך להוריד כתם דם ממזרון? אם ניסיתם מלח-לימון וכלום לא עזר אלא רק החמיר (הכתם נוטה להימרח), אתם מוזמנים להרים צלצול למומחי הניקיון האישיים שלכם עוד היום.

איך מנקים עם חומץ כתמי דם?

חומץ הוא חומר שעשוי לעבוד בהצלחה לבדו, וניתן גם לערבבו עם מים, מלח וגם לימון. אם אתם בוחרים לעבוד עם חומץ בכדי לנסות לנקות כתמי דם, דעו כי לא בטוח שזה יסיר את הכתם, ועליכם תמיד לעבוד עם מטליות מאוד לחות. אם תעבדו עם מטליות ספוגות מים, אתם תגרמו להעמקת הכתם עוד יותר ברהיט שלכם. אם יש כתם דם על השטיח, שפכו מעט חוץ ותנו לו לשבת על הכתם מספר דקות, אך לא יותר מדי, היות ואנחנו לא מעוניינים שהחומץ ייספג ויתייבש בשטיח או בספה. בכל מקרה, אין לשפוך כמויות של חוץ, אקונומיקה, או כל חומר אחר. כמויות רבות של חומרים אלו בהכרח ייספגו ברהיטים שלכם, ויובילו אפילו לכך שתצטרכו להשליך  ציוד יקר ערך לפח הזבל

עוד שירותי ניקוי ניקיון מקצועיים

ניקוי ריפודים

ניקוי ספות בד

ניקוי ספות בד בבית הלקוח

ניקוי מושבי רכב עמוק

ניקוי ריפודי רכב

שירותי VIP בבית או במשרד

ניקוי מזרנים

ניקוי מזרונים

הסרת ריחות, חיטוי וטיפול בקרדית אבק

ניקוי שטיחים מפעל

ניקוי שטיחים מקצועי

*טיפול ייחודי לשטיחים בעבודת יד

ניקוי ספות הזרקה וינקיה

ניקוי ספות בקיטור

הסרת כתמים קשים במיוחד בשיטת הזרקה ויניקה /לחץ קיטור

ניקוי ספות עור

ניקוי ספות עור

חידוש מראה הספות, טיפול ושמירה לאורך זמן

מחפשים מנקה מקצועי או עשה זאת בעצמך?

כי אפשר גם לבד!
 ב-2023 מעל 150 אלף אנשים קראו את מדריכי הניקיון הבאים: 

לקוחות מספרים וממליצים על הפרופסור לניקיון

תמיד חשוב לנו לדעת מה הלקוחות חושבים עלינו על מנת שתמיד נוכל להתייעל וללתת ללקוחות שלנו את השירות הטוב ביותר  

הפרופסור לניקיון